Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Kleryckie Koło Misyjne

Kleryckie Koło Misyjne to grupa, której głównym celem jest realizacja misyjnego nakazu Chrystusa. Czynimy to w różnej formie...

G.M. - Grupa Modlitewna

Fot. kl. Adam Paśnik

Często używany w seminarium skrót G.M. oznacza Grupę Modlitewną.

Klerycki Krąg Harcerski

Fot. Grzegorz Basiński

Większość z nas słyszała kiedyś o Szarych Szeregach, Orlętach Lwowskich, albo roli jaką w czasie Powstania Warszawskiego odegrały bataliony: "Zośka", "Parasol", "Gustaw" czy "Wigry". Tym młodym ludziom ideę patriotyzmu, ducha męstwa i odwagi oraz poświęcenie dla Ojczyzny i drugiego człowieka przekazał ruch harcerski.

Kleryckie koło Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży

Jako przyszli duszpasterze KSM, w naszym kleryckim kole uczymy się pracować z młodzieżą oraz poznajemy nowe formy ewangelizacji i duszpasterstwa.

Ruch Światło-Życie

Zapraszamy do zapoznania się z działalnością wspólnoty seminaryjnej Ruchu Światło-Życie. Pomogą w tym: krótki tekst oraz prezentacja multimedialna.

Rycerstwo Niepokalanej - MI

Rycerstwo Niepokalanej (Milicja Niepokalanej, w skrócie MI - od nazwy łac. Militia Immacultae) powstało z inicjatywy Ojca Maksymiliana Kolbe w 1917 roku. Jego celem jest: Starać się o nawrócenie grzeszników i tych, którzy jeszcze nie poznali Chrystusa, zwłaszcza o nawrócenie nieprzyjaciół Kościoła, o zjednoczenie chrześcijaństwa oraz o uświęcenie wszystkich pod opieką i za pośrednictwem Niepokalanej.

Wspólnota Żywego Różańca

Fot. sxc.hu

Wspólnota to dar, aby człowiek nie był sam na drodze do Pana.