Szukaj
Z nauczania Kościoła
Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na Inspektora Nadzoru przedsięwzięcia pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r. finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium pod...
Wyższe SeminariumDuchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na realizację prac budowlanych w ramach zadania pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r.finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium...
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

Witamy

Szczęść Boże! Witamy serdecznie na stronie internetowej Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej. Cieszymy się, że otworzyliście naszą stronę! Zapraszamy do zapoznania się z historią naszego seminarium, z aktualnymi wydarzeniami i inicjatywami. Niech te odwiedziny staną się też okazją do modlitwy o nowe powołania kapłańskie i o wytrwanie w powołaniu dla alumnów i kapłanów!

banner.jpg

Bp Antoni Długosz ustanowił nowych lektorów i akolitów

Data dodania: 2013-02-22
Fot. kl. Kamil Jurczyk

W dniu zakończenia rekolekcji wielkopostnych ogromną radość sprawiła nam wizyta księdza biskupa Antoniego Długosza. Sprawował on Eucharystię, podczas której udzielił posługi lektoratu i akolitatu odpowiednio braciom z roku III i IV.

Zobacz film z Koncertu Kolęd w naszym seminarium!

Data dodania: 2013-02-21
Fot. Bożena Sztajner

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z Koncertu Kolęd pt. "Wierzymy Tobie, złożony w żłobie!", który odbył się 27 stycznia w kościele seminaryjnym.

"Kiedy Jezus wzywa, Twoje życie w tym wydaniu będzie najlepsze!"

Data dodania: 2013-02-19
Fot. kl. Kamil Jurczyk

- Kiedy Jezus wzywa, Twoje życie w tym wydaniu będzie najlepsze! W żadnym innym wymiarze życia nie będziesz tak szczęśliwy! – mówił do alumnów podczas rekolekcji wielkopostnych o. Jerzy Kielech OSPPE, przeor klasztoru Paulinów w Leśniowie.

Orędzie Benedykta XVI na Wielki Post - świadectwo wielkiej wiary i miłości

Data dodania: 2013-02-13
Fot. Kuria Częstochowa

Zachęcamy do lektury Orędzia Benedykta XVI na Wielki Post 2013 r. Jest to piękne świadectwo wielkiej wiary i miłości do Kościoła.

Pamięć o pasterzach wyrażona modlitwą

Data dodania: 2013-02-13
Fot. kl. Kamil Jurczyk

Arcybiskup senior Stanisław Nowak przewodniczył w częstochowskiej archikatedrze Mszy św. w intencji zmarłych biskupów częstochowskich – Teodora Kubiny oraz Stefana Bareły.

Kleryckie Koło Caritas

Data dodania: 2013-02-01
Zdjęcie z meczu kleryków z drużyną bezdomnych "Betlejemka" Częstochowa. Fot. Archiwum WSD

Z okazji Światowego Dnia Chorych warto przypomnieć, że przy Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej działa prężnie Kleryckie Koło Caritas. 

Z kolędą na ustach i w sercu dotarli do Betlejem - relacja i fotogaleria z Koncertu Kolęd

Data dodania: 2013-01-31
Fot. Bożena Sztajner

Wyjątkowa atmosfera panowała podczas Koncertu Kolęd, który odbył się w ostatnią niedzielę stycznia w częstochowskim seminarium. W jego trakcie wyczuwalna była więź, jaka zrodziła się między chórem alumnów, a zgromadzoną w kościele seminaryjnym wspólnotą wiernych.

Wspomnienie św. Tomasza okazją do spotkania z myślą Edyty Stein

Data dodania: 2013-01-30
Fot. kl. Kamil Jurczyk

Do spotkania z myślą św. Tomasza z Akwinu, patrona uczelni katolickich, w tym roku poprowadziła uczestników okolicznościowego spotkania w naszym seminarium św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein.