Szukaj
Z nauczania Kościoła
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
"Wychowanie naśladowaniem miłosiernej miłości Boga" – List Pasterski Episkopatu Polski z okazji VI Tygodnia Wychowania  11-17 września 2016 r.
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Kleryckie Koło Misyjne

Data dodania: 2017-03-21

W naszym seminarium działa grupa kleryków, którym na sercu szczególnie leży sprawa misji. Jest to Kleryckie Koło Misyjne. Właśnie rozpoczęło ono działalność w mediach społecznościowych. Zapraszamy do odwiedzenia ich bloga, fan page'a oraz profilu na Twitterze.

Spotkanie ze Słowem #7

Data dodania: 2017-03-18

Przekazujemy kolejną propozycję biblijnych rozważań w ramach cyklu "Spotkania ze Słowem".

Pielgrzymka maturzystów 2017

Data dodania: 2017-03-13
fot. kl. Maciej Szwej

11 marca zawitali do naszego seminarium tegoroczni maturzyści archidiecezji częstochowskiej. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy program ewangelizacyjny, na który składały się m.in. konferencja, świadectwo i modlitwa uwielbienia. Prezentujemy film i galerię zdjęć z tego wydarzenia.

Rekolekcje wielkopostne i udzielenie posług

Data dodania: 2017-03-06
fot. kl. Maciej Szwej

Od 1 do 4 marca w naszym seminarium miały miejsce rekolekcje wielkopostne, które prowadził o. Wojciech Dec, paulin. Skupienie zakończyło się uroczystą Eucharystią z udzieleniem posług lektoratu i akolitatu klerykom III i IV roku, której przewodniczył bp Piotr Skucha, biskup pomocniczy diecezji sosnowieckiej.

50 lat minęło…

Data dodania: 2017-02-26
fot. kl. Maciej Szwej

25 lutego w naszym domu miała miejsce niezwykła uroczystość, która zgromadziła licznych przedstawicieli duchowieństwa i świata nauki. Słów wdzięczności, licznych podziękowań, ciepłych życzeń, które padły przy okazji odnowienia doktoratu ks. inf.  prof. Jana Kowalskiego nie sposób zliczyć. Przyczynkiem do tej uroczystości była pięćdziesiąta rocznica obrony doktoratu zacnego jubilata.

Wyjątkowa rozmowa o misjach – spotkanie z ks. Michałem Pabiańczykiem

Data dodania: 2017-02-22
fot. NiedzielaTV

„Idźcie i głoście!”. Takie zaproszenie dostrzegamy w tym roku i nie tylko wprost z serca Kościoła. Bardzo ściśle łączy się z tym głoszenie Królestwa Bożego – życiem, świadectwem i Słowem. Jeden z naszych przełożonych przebywał na misjach w Zambii. W rozmowie z Niedziela TV dzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi różnych aspektów kapłaństwa i misji.