Szukaj
Z nauczania Kościoła
Rada Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej UKSW w Warszawie dnia 10 stycznia 2019 r. nadała ks. dr. Marianowi Szymonikowi stopień naukowy doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie filozofii człowieka, biorąc pod uwagę dorobek naukowy i rozprawę habilitacyjną pt. „Filozoficzne podstawy kategorii godności człowieka w ujęciu personalizmu szkoły lubelskiej”.
Rada Wydziału Teologicznego UKSW w Warszawie dnia 25 lutego 2019 r. nadała ks. dr. Romanowi Ceglarkowi stopień naukowy doktora habilitowanego nauk teologicznych w zakresie katechetyki, biorąc pod uwagę dorobek naukowy i rozprawę habilitacyjną pt. „Reforma programowa nauczania religii w szkołach w II Rzeczypospolitej w założeniach Ustawy o ustroju szkolnictwa z 1932 roku”.
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Wyjątkowa uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP w seminarium

Data dodania: 2019-12-09

Tegoroczna uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny miała w naszym seminarium szczególną wymowę. Tego dnia przeżywaliśmy dzień skupienia, obrzęd obłóczyn braci z III roku oraz Akatyst ku czci Bogurodzicy.

Święty Mikołaj odwiedził seminarium

Data dodania: 2019-12-07

6 grudnia kojarzy się wszystkim dzieciom bardzo pozytywnie. Tego dnia zazwyczaj odwiedza ich wyjątkowy gość, który obdarowuje ich prezentami. Chodzi oczywiście o świętego Mikołaja. Nie inaczej sprawa ma się wśród kleryków. Mikołaj odwiedził także ich. Zobaczcie zdjęcia z tego spotkania. Prezenty otrzymali nie tylko klerycy, ale także przełożeni :). 

Mistrzostwa Polski WSD w Tenisie Stołowym już za nami!

Data dodania: 2019-11-15

XXII Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w tenisie stołowym już za nami! Przez dwa dni w naszym budynku mieszkało, modliło się i rywalizowało blisko 60 alumnów z całej Polski. Zwieńczeniem rozgrywek był koncert zespołu TGD, który zgromadził wielu wiernych spragnionych radosnego uwielbienia Jezusa.

Dzień skupienia alumnów

Data dodania: 2019-11-05

W niedzielę, 3 listopada alumni przeżyli kolejny dzień skupienia. Tym razem w rekolekcyjnym zamyśleniu prowadził ich ks. dr Paweł Pielka.

Dzień skupienia rodziców V-tego i VI-tego roku

Data dodania: 2019-10-23

19-20 października odbywał się dzień skupienia rodziców kleryków V-tego roku i rodziców naszych diakonów. Najbliżsi naszych najstarszych alumnów mieli okazję do pogłębionej modlitwy i wspólnego spotkania.

Jasnogórskie czuwanie kleryków

Data dodania: 2019-10-16

W nocy z 11 na 12 października, wspólnota seminariów wraz z przełożonymi przebywali na Jasnej Górze na czuwaniu modlitewnym. Była to okazja do zawierzenia całego roku nauki i rozwoju Najświętszej Maryi Pannie.