Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

20 marca przeżywaliśmy uroczystość świętego Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia udaliśmy się do Niższego Seminarium Duchownego w Częstochowie, gdzie wraz z tamtejszymi alumnami spędziliśmy wspólne chwile pod opieką tego wyjątkowego patrona.

Rozpoczęliśmy Eucharystią, której przewodniczył bp Grzegorz Kaszak. Biskup sosnowiecki wygłosił do nas Słowo Boże, w którym zaznaczał, że „warto młodemu człowiekowi dawać, stawiać przed jego oczy, serce, umysł – przykłady. Tych którzy się poświęcali…”. Dalej ksiądz biskup zaznaczył, że „jedną z takich postaci, o których warto mówić dziś młodemu człowiekowi, jest święty Józef”.

Ze słowami biskupa wspaniale spasowała się sztuka przygotowana przez alumnów Niższego Seminarium Duchownego, którzy ukazali w ciekawy sposób życie świętego Józefa. Przesłaniem, które możemy odczytać z ich przedstawienia, jest przede wszystkim wierne i ufne poszukiwanie Boga i Jego woli w naszym życiu.

Na zakończenie dnia wszyscy spotkaliśmy się przy kolacji, podczas której rektor Niższego Seminarium Duchownego, ks. Jerzy Bielecki, podziękował wszystkim za udział wspólnot, które uczestniczyły w tegorocznych obchodach. Warto wspomnieć, że zarówno dla NSD jak i dla Wyższego Seminarium Duchownego diecezji Sosnowieckiej, dzień ten był dniem odpustu.

MG