Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Najnowsza, prosto z wydawnictwa, książka naszego Profesora, ks. Arkadiusza Olczyka. Polecamy jej lekturę. Naprawdę warto ją przeczytać!


Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk, Stygmatyczka i mistyczka Greta Ganseforth (1926-1996), wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2017, ss. 264.

Książka jest wydana w twardej oprawie, zawiera wiele czarno-białych i kolorowych zdjęć związanych ze stygmatyczką Gretą, m.in. drastyczne, jak krwawiła w Wielki Piątek.

 

Ze Wstępu do książki:

Od 2005 roku każde swoje wakacje spędzałem pomagając duszpastersko w par. Heede, w północno-zachodnich Niemczech. To tam na progu II wojny światowej, w latach 1937-1940, Matka Boża objawiała się czterem dziewczynkom. Swoistą kontynuację a zarazem i swego rodzaju weryfikację objawienia te znalazły w życiu jednej z wizjonerek  - mistyczki Grety Ganseforth, która w 1943 roku otrzymała stygmaty męki Chrystusa a wraz z nimi mistyczne przesłania od Jezusa, Maryi i aniołów. Z różnych względów, o czym możemy dowiedzieć się z niniejszej publikacji, objawienia w owym "Lourdes Północy" nie doczekały się do dzisiaj oficjalnej wypowiedzi ze strony Kościoła. Heede nie jest uznane za sanktuarium, ale za "miejsce modlitwy", do którego licznie przyjeżdżają ludzie z całej okolicy oraz z zagranicy (także z Polski), by tam się modlić i spowiadać.

Miałem łaskę osobistego spotkania Grety Ganseforth w ostatnich miesiącach jej życia (w sierpniu 1995 roku), modliłem się w jej pokoju oraz doświadczyłem naocznie krwawienia jej stygmatów. Co więcej, miałem także możliwość wielokrotnych rozmów z dwójką innych "widzących" dziewczynek – z Marią Ganseforth (siostrą Grety), gdy jeszcze żyła oraz z mieszkającą wciąż w Heede Anni Schulte. Ponadto dałem swoje kapłańskie słowo niezwykłemu świadkowi tamtych wydarzeń, długoletniemu spowiednikowi Grety, a zarazem swemu bliskiemu kapłanowi i przyjacielowi, 91-letniemu już ks. Johannesowi Brinkmannowi, że „sprawę Heede” i "sprawę Grety" przybliżę polskim czytelnikom. Ta książka jest wypełnieniem owego "testamentu"!

 

Oto spis treści:

 

O autorze…

Wprowadzenie…

Dzieciństwo i młodość Grety Ganseforth (1926-1947)…

Objawienia Matki Bożej (1937-1940)…

Działania nazistów wobec dzieci…

Wywiad z Gretą Ganseforth (24.07.1981)...

Ks. Proboszcz Rudolf Diekmann (1885-1966) …

Fragmenty z dokumentacji ks. Diekmanna…

Uzupełnienia ks. Johannesa Brinkmanna…

Ks. Johannes Brinkmann i „sprawa Heede”…

Osobiste świadectwa różnych osób o Grecie…

Greta – psychopatką?....

Ks. Brinkmann i jego doświadczenia z Gretą (1981-1996)…

Przeżycia mistyczne Grety…

Przejście do wieczności Grety (27.01.1996)…

Biskup Franz Josef Bode – Heede miejscem modlitwy i pokuty…

Wyjaśnienia…

Epilog…

 

Książkę można zamawiać mailowo (także z dedykacją autora) pod adresem:

a.olczyk@czestochowa.opoka.org.pl    Cena 1 egz. – 35 PLN