Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Drzwi seminarium otwarte na oścież! Przyjdź i zobacz, jak żyją klerycy. Taka okazja przydarzy się 13 maja 2017 r., kiedy to odbędzie się Dzień Otwartych Drzwi w częstochowskim seminarium duchownym. Na uczestników czeka wiele atrakcji.

 

Dzień Otwartych Drzwi rozpocznie się o godz. 9.30. Niedługo potem uczestnicy tego wydarzenia wezmą udział w grze terenowej po seminarium. Podzieleni na grupy, będą wykonywać różnego rodzaju zadania, przy których nie zabraknie dobrej zabawy. Poznają przy tym realia życia seminaryjnego i spotkają się z klerykami. Możliwość rozmowy z alumnami to jeden z głównych punktów programu Dnia Otwartych Drzwi. Będą oni do dyspozycji gości, by dzielić się swoim doświadczeniem wiary i powołania.

W programie oczywiście znajdzie się także Msza Święta z homilią skierowaną szczególnie do młodych, szukających swojej życiowej drogi. Całość wydarzenia zakończy się o godz. 15.00.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni się chłopcy i młodzi mężczyźni, szczególnie ministranci wraz ze swoimi duszpasterzami. Zgłoszenia przyjmowane są mailowo (wsd.czestochowa@gmail.com) lud telefonicznie (694 608 881).