Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Życie jest przygodą - to temat najnowszego, wakacyjnego wydania "Naszego Życia", czyli gazety tworzonej przez kleryków seminarium w Częstochowie. Zapraszmy do lektury pisma w wersji elektronicznej.


Gazetę można przeczytać tutaj:"Nasze Życie", nr 17 (2017)Ze wstępniaka:

"Życie to nie problem do rozwiązania, ale przygoda do przeżycia" – słowa Johna Eldredge’a stanowią motto obecnego wydania naszej gazety. Tak właśnie trzeba patrzeć na swoje życie. Jest ono wielkim darem od Pana Boga. Trzeba go wykorzystać! Trzeba brać z życia pełnymi garściami! Kochać, przyjaźnić się, spełniać marzenia, podejmować odważne decyzje, realizować swoje pasje, odrywać najgłębsze pragnienia i iść za nimi. Tego nam trzeba. Nie chować się przed życiem, ale schować lęk przed życiem. To jest nasze powołanie. Przeżywać głęboką radość z życia! Trochę szaleństwa też się tutaj przyda.

Sam Bóg pragnie, abyśmy żyli w pełni. On jest miłośnikiem życia i hojnie obdarza nas swoimi darami. Pisze o tym ks. Łukasz Dyktyński, ojciec duchowny kleryków. Przeczytajcie o tym, jak możemy się rozwijać i walczyć oraz dlaczego to, co najlepsze, jest dopiero przed nami. Zachęcam też do zapoznania się z wywiadem z bp. Andrzejem Przybylskim. Opowiada on o swoim życiu z wielką wdzięcznością. Wspomina m.in. czas rozeznawania swojego powołania oraz okres pracy ze studentami. Natomiast o tym, że powołanie do małżeństwa i kapłaństwa jest niezwykłą przygodą, zaświadczają p. Agnieszka Grudzieńska i ks. Andrzej Witek. Przeczytajcie ich świadectwa na s. 26.

Tradycyjnie już w przedwakacyjnym numerze "Naszego Życia" prezentujemy nowo wyświęconych diakonów i prezbiterów. I nie omińcie krzyżówki na ostatniej stronie! Nagrody czekają!

Udanych wakacji, pełnych przygód i radości!

 

dk. Wojciech Biś

Zapraszamy także do obejrzenia filmu związanego z artykułem na str. 11: