Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

– Dzisiaj chcemy wpisać się w różańcowy łańcuch ludzi wiary, którzy modlą się w tej godzinie w kilkuset kościołach położonych przy granicy naszej Ojczyzny – mówił  7 października podczas Mszy św. w kościele seminaryjnym bp Andrzej Przybylski – biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej. W duchowej łączności z inicjatywą "Różaniec do granic" odbyła się wtedy Pielgrzymka Kół Żywego Różańca Archidiecezji Częstochowskiej do naszego seminarium.


ZOBACZ GALGERIĘ ZDJĘĆ Z PIELGRZYMKI


W homilii bp Andrzej Przybylski podkreślił, że Polska ma być dziś opleciona różańcem i przypomniał, że dokonuje się to w roku takich jubileuszy, jak 100-lecie Fatimy, 140-lecie Gietrzwałdu, 300-lecie koronacji ikony jasnogórskiej, 100-lecie Rycerstwa Niepokalanej. – Chcemy również w ten sposób wypełnić maryjne orędzie, wypowiedziane przez Matkę Syna Bożego w tylu miejscach świata. W tych orędziach wybrzmiewa najczęściej powtarzana prośba Maryi: pokutujcie i odmawiajcie różaniec – podkreślił bp Przybylski i dodał, że to są narzędzia do zwycięstwa w duchowej walce, do przełamania wszelkich niebezpieczeństw i zagrożeń.

Przed Mszą św. modlitwę różańcową poprowadzili klerycy naszego seminarium. Następnie uczestnicy Pielgrzymki Kół Żywego Różańca Archidiecezji Częstochowskiej wysłuchali w auli seminaryjnej konferencji duchowej nt. "Maryja w życiu Kościoła", którą  wygłosił ks. Michał Pabiańczyk – ojciec duchowny alumnów. Wskazał on na wezwanie z litanii loretańskiej "Arko Przymierza, módl się za nami". Przypomniał, że Arka Przymierza skrywała  w sobie słowa Boga, przykazania Boże. Maryja jest prawdziwą Arką, która niesie Słowo – mówił ks. Pabiańczyk i dodał, że człowiek różańca świętego to człowiek bardzo bliski Sercu Maryi i Sercu Jezusa.

Pielgrzymka zakończyła się procesją różańcową do figury Matki Bożej w ogrodzie seminaryjnym, której przewodniczył ks. Jacek Gancarek.

 

ks. Mariusz Frukacz/Niedziela/kuriaczęstochowa.pl