Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

W sobotę, 28 października, we wspomnienie św. apostołów Szymona i Judy Tadeusza, strój duchowny przyjęło 6 kleryków roku III. Wydarzenie to całej naszej wspólnocie seminaryjnej przyniosło wiele przeżyć i wzruszeń. 

Zobacz galerię zdjęć

Chrystus niejednokrotnie przyzywa nas do mężnego wyznawania wiary. Każdy człowiek wierzący musi być drogowskazem, który swoim życiem i postępowaniem kieruje innych na drogę zbawienia. Idąc za tymi słowami 6 kleryków roku III przyjęło strój duchowny. Mszy św. przewodniczył ks. Konrad Kościk - wicerektor, a słowo boże do obłóczonych wygłosił ks. Grzegorz Szumera - rektor seminarium, który przywołał postać św. Franciszka, jako tego który nosząc swój habit był znakiem obecności Chrystusa w świecie, a samo noszenie stroju było głoszeniem kazania do ludzi.

Radość i wzruszenie to tylko jedne z emocji towarzyszących obchodom tej uroczystości. Po zakończonej celebracji Eucharystii, nowoobłóczeni alumni wraz z najbliższymi udali się na wspólne świętowanie w seminaryjnym refektarzu, a wieczorem wraz z ojcem duchownym, ks. Łukaszem Dyktyńskim byli obecni na Apelu Jasnogórskim, gdzie powierzyli się Matce Bożej i otrzymali błogosławieństwo od ks. abpa. Wacława Depo. 

Klerykom, którzy przyjęli sutannę życzymy wszelkiego błogosławieństwa i prosimy o modlitwę za Nich!

 

kl. Tomasz Nowak