Szukaj
Z nauczania Kościoła
Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na Inspektora Nadzoru przedsięwzięcia pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r. finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium pod...
Wyższe SeminariumDuchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na realizację prac budowlanych w ramach zadania pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r.finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium...
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

W dniach 28-29 listopada odbyły się w naszym seminarium Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, bo obchodziliśmy XX-lecie tej imprezy.

 

Pierwszego dnia rozegrany został konkurs drużynowy. Nasze seminarium reprezentowali: Michał Pazera, Paweł Wilk, Zbigniew Wojtysek, oraz Maciej Szwej. Zajęliśmy 2 miejsce na 20 drużyn zgłoszonych, co jest dla nas ogromnym sukcesem i z czego jesteśmy bardzo dumni. Zwycięzcami za to zostali klerycy z Kielc, którzy wywalczyli puchar i ornat dla swojego seminarium.

Zobacz galerię zdjęć z mistrzostw

Drugiego dnia, w środę zaczął się największy bój, gdyż w rozgrywkach indywidualnych zwycięzca może być tylko jeden. Wielosetowe starcia, „bratobójcze” pojedynki i oczywiście emocjonujące finały. To wszystko towarzyszyło nam od rana aż do popołudnia. Zwycięzcą został Marek Dziwak, kleryk z Poznania. Zdobył tytuł Mistrza Polski, a nagrodą był puchar i sutanna. Z okazji Jubileuszu nikt nie pozostał bez pamiątkowego medalu i filiżanki z pamiątkowym napisem.          

Mistrzostwa w naszym seminaryjnym życiu pełnią ogromną rolę. Są one przede wszystkim możliwością spotkania się, nawiązania bratniej, życzliwej znajomości z klerykami z całej Polski. Jest to także świadectwem dla świata, że kapłan ma swoją pasję, którą lubi uprawiać i może ona pomagać w życiu duchowym, ponieważ ping-pong uczy cierpliwości i dyscypliny. Podczas treningu powtarzamy to samo zagranie, by doprowadzić je do perfekcji. Tak samo w życiu duchowym, im częściej się  człowiek modli i stara się skupić na tym co robi, tym głębiej wchodzi w tajemnice tego co Bóg chce powiedzieć.

Życzę wszystkim, którzy mieli do czynienia na przestrzeni tych 20 lat z naszymi mistrzostwami, by nie poddawali się w codziennej pracy nad sobą i dochodzili do coraz to większej perfekcji w sztuce jaką jest życie. Obyśmy spotkali się znów za rok bogatsi o nowe zagrania tenisowe i nowe owoce pracy nad sobą.

 

kl. Paweł Wilk