Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

W dniach 28-29 listopada odbyły się w naszym seminarium Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Tenisie Stołowym. Tegoroczna edycja była wyjątkowa, bo obchodziliśmy XX-lecie tej imprezy.

 

Pierwszego dnia rozegrany został konkurs drużynowy. Nasze seminarium reprezentowali: Michał Pazera, Paweł Wilk, Zbigniew Wojtysek, oraz Maciej Szwej. Zajęliśmy 2 miejsce na 20 drużyn zgłoszonych, co jest dla nas ogromnym sukcesem i z czego jesteśmy bardzo dumni. Zwycięzcami za to zostali klerycy z Kielc, którzy wywalczyli puchar i ornat dla swojego seminarium.

Zobacz galerię zdjęć z mistrzostw

Drugiego dnia, w środę zaczął się największy bój, gdyż w rozgrywkach indywidualnych zwycięzca może być tylko jeden. Wielosetowe starcia, „bratobójcze” pojedynki i oczywiście emocjonujące finały. To wszystko towarzyszyło nam od rana aż do popołudnia. Zwycięzcą został Marek Dziwak, kleryk z Poznania. Zdobył tytuł Mistrza Polski, a nagrodą był puchar i sutanna. Z okazji Jubileuszu nikt nie pozostał bez pamiątkowego medalu i filiżanki z pamiątkowym napisem.          

Mistrzostwa w naszym seminaryjnym życiu pełnią ogromną rolę. Są one przede wszystkim możliwością spotkania się, nawiązania bratniej, życzliwej znajomości z klerykami z całej Polski. Jest to także świadectwem dla świata, że kapłan ma swoją pasję, którą lubi uprawiać i może ona pomagać w życiu duchowym, ponieważ ping-pong uczy cierpliwości i dyscypliny. Podczas treningu powtarzamy to samo zagranie, by doprowadzić je do perfekcji. Tak samo w życiu duchowym, im częściej się  człowiek modli i stara się skupić na tym co robi, tym głębiej wchodzi w tajemnice tego co Bóg chce powiedzieć.

Życzę wszystkim, którzy mieli do czynienia na przestrzeni tych 20 lat z naszymi mistrzostwami, by nie poddawali się w codziennej pracy nad sobą i dochodzili do coraz to większej perfekcji w sztuce jaką jest życie. Obyśmy spotkali się znów za rok bogatsi o nowe zagrania tenisowe i nowe owoce pracy nad sobą.

 

kl. Paweł Wilk