Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

W dniach 24-25 lutego i 3-4 marca w naszym seminarium odbył się dzień skupienia dla rodziców kleryków roku II, III i IV.


Jak co roku w kalendarium wspólnoty seminaryjnej wpisany jest czas przyjazdu rodziców alumnów na swój dzień skupienia. W tym roku wspólnie swój dzień w dniach od 24-25 lutego przeżywali rodzice kleryków roku III i IV, a nowe doświadczenie całej wspólnoty tydzień później mogli doświadczyć rodzice kleryków roku II. Plan dnia skupienia dla obu grup był bardzo podobny, jednakże różnił się treścią konferencji i homilii. Podczas rozważań poruszane są treści związane z danym etapem przygotowań do kapłaństwa.

Księża przełożeni i ojcowie duchowni sprawowali Eucharystię, wygłosili konferencję, a także przewodniczyli nabożeństwu gorzkich żali. Nie zbrakło spotkania przy stole, przy którym można było zjeść smaczny posiłek, wypić kawę i zjeść ciasto, ale przede wszystkim nacieszyć się swoją obecnością i pogłębić relacje między sobą. Przyjazd rodziców jest bardzo ważny w naszej formacji, ponieważ w naszej drodze do kapłaństwa rodzice są ogromnym wsparciem, a dzięki temu mogą jeszcze lepiej nam towarzyszyć.

 

bp