Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

W sobotę 28 kwietnia bramy Seminarium zostały otwarte na oścież. I choć spodziewaliśmy się, że znajdzie się wielu, którzy zechcą przez nie wejść to jednak liczba śmiałków przekroczyła nasze najśmielsze oczekiwania.

Czterystu chłopców i młodych mężczyzn wraz ze swymi duszpasterzami i opiekunami przybyło do Częstochowy, by spędzić dzień na modlitwie i zabawie wraz z Przełożonymi i Klerykami Seminariów dwóch diecezji.  „Cieszymy się Waszą obecnością i pragniemy wspólnie modlić się, by Pan oświecał nasze serca i umysły, by ten dzień wydał dobre owoce w życiu nas wszystkich”- powiedział na rozpoczęcie Mszy ks. rektor Konrad Kościk. W homilii kapłan dodał, że każdy z nas wezwany jest do różnych rzeczy, ale najważniejsze, by wszystko to, co czynimy, prowadziło nas do nieba. „ Przyjechaliśmy z dekanatu żareckiego – razem 28 ministrantów i 2 księży. Ministranci cieszą się, że mogą tu być. To jest dla nich wyjątkowy czas”- mówił ks. Bogumił Kowalski, proboszcz parafii w Gorzkowie – Trzebniowie.  Trzynastoletni Paweł z Olsztyna po raz drugi odwiedził w ten sposób seminaryjne mury „ tak mi się tu podoba, że przyjadę tu także za rok”- z uśmiechem na twarzy wyznaje chłopiec. Na gości naszego domu czekały liczne atrakcje. Główną z nich była gra terenowa, podczas której mogli poznać niemal wszystkie zakamarki WSD. „Chcieliśmy, by uczestnicy tego wydarzenia mogli poznać nasz dom w każdym niemal calu. Spotkali się więc z klerykami i ich zainteresowaniami, poznali naszych Przełożonych i ich rolę w naszej formacji. Mogli także porozmawiać ze świeckimi pracownikami seminarium” – mówi kl. Paweł Caban z roku III – mózg całego przedsięwzięcia. „ Pragnęliśmy także, by młodzi poszukiwacze przygód poznali niezwykłych ludzi, którzy będąc w ich wieku osiągnęli świętość. Na trasie gry terenowej poznawali więc życie św. Stanisława Kostki i bł. Karoliny Kózkówny. Zwieńczeniem gry był quiz ze znajomości informacji o życiu tych postaci. Zwycięzcy  otrzymali atrakcyjne nagrody a wszyscy uczestnicy spotkania zostali obdarowani upominkami.” – dodaje kl. Kamil Cudak.

Cieszymy się, że tak liczna grupa młodych ludzi zechciała odwiedzić miejsce , w którym na co dzień żyjemy, pracujemy i wzrastamy ku Chrystusowemu Kapłaństwu. Mamy nadzieję, że wielu spośród nich przekroczy już w innym charakterze zawsze otwarte na oścież drzwi naszego domu.

 

kl. Marcin Krężelok