Szukaj
Z nauczania Kościoła
Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na Inspektora Nadzoru przedsięwzięcia pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r. finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium pod...
Wyższe SeminariumDuchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na realizację prac budowlanych w ramach zadania pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r.finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium...
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

XXII Mistrzostwa Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w tenisie stołowym już za nami! Przez dwa dni w naszym budynku mieszkało, modliło się i rywalizowało blisko 60 alumnów z całej Polski. Zwieńczeniem rozgrywek był koncert zespołu TGD, który zgromadził wielu wiernych spragnionych radosnego uwielbienia Jezusa.

Zawody jak co roku, odbywały się w dwóch kategoriach. Pierwszego dnia(13 listopada) miały miejsce rozgrywki drużynowe. Podobnie jak przed rokiem zwycięska okazała się drużyna WSD Kielce, która w finale pokonała alumnów z Kalisza. Ku uciesze stałych mieszkańców naszego budynku, reprezentacja gospodarzy zajęła trzecie miejsce.

W turnieju indywidualnym(14 listopada), podobnie jak w zawodach drużynowych, mieliśmy podobny przebieg jak rok temu. Tytuł Mistrza Polski WSD w tenisie stołowym ponownie przypadł klerykowi Robertowi Borzyszkowskiemu(WSD Redemptorystów), który ponownie w finale pokonał Grzegorza Chlewickiegko, który reprezentował WSD Kielce. Brąz przypadł reprezentantowi WSD Salwatorianów. Kleryk Damian Kokocha w meczu o trzecie miejsce pokonał kl. Łukasza Cyrnka(WSD Rzeszów). Najlepszy z reprezentacji gospodarzy okazał się diakon Zbyszek Wojtysek, który uplasował się na 7 pozycji.

Czwartkowego wieczoru miała miejsce Najświętsza Eucharystia kończąca zawody. Przewodniczył jej ksiądz vice rektor Adam Fogelman, który podkreślał w homilii ważność zmagań sportowych w kontekście rozwoju duchowego i ludzkiego każdego z alumnów. Finałowym akcentem całych mistrzostw był koncert zespołu TGD, który przyciągnął do naszego kościoła tłumy. Z pewnością każdy uczestnik tego wydarzenia przybliżył się do nieba, jak podkreślali sami artyści.

Z tego miejsca dziękujemy wszystkim naszym sponsorom i przyjaciołom, bez których to wydarzenie nie mogłoby się odbyć. Szczególne wyrazy uznania należą się organizatorom, klerykom Tomkowi Jaskule i Pawłowi Wilkowi. To oni włożyli mnóstwo serca, by to wydarzenie miało taki blask. Jako wspólnota WSD Częstochowa i Sosnowiec dziękujemy im i prosimy, aby dobry Pan Bóg wynagrodził ich trudy.

 

dk. MG