Szukaj
Z nauczania Kościoła
Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na Inspektora Nadzoru przedsięwzięcia pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r. finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium pod...
Wyższe SeminariumDuchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na realizację prac budowlanych w ramach zadania pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r.finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium...
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

Dnia 19 października 2020r. nasza wspólnota pożegnała ks. dr hab. Zdzisława Małeckiego. Wyrazem naszej pamięci była uroczysta Msza Święta Żałobna w intencji zmarłego ks. Profesora, której przewodniczył bp Antoni Długosz.

Odszedł do Pana…

Z bólem serca przyjęliśmy wiadomość o śmierci ks. prałata dra hab. Zdzisława Małeckiego, który odszedł do Pana 16 października 2020r. w wieku 81 lat, wieloletniego profesora, przełożonego i wychowawcę naszego seminarium.

Wyrazem wdzięczności dla śp. ks. Zdzisława był udział naszej wspólnoty w Mszy Świętej żałobnej  19 października o godz. 12:00 w kościele seminaryjnym, która została odprawiona w intencji zmarłego. Przewodniczył jej  ksiądz bp Antoni Długosz, a koncelebrowali abp senior Stanisław Nowak i zgromadzeni księża, będący mieszkańcami seminarium.

                W homilii celebrans wskazał na życie i działalność naukową zmarłego, wspominając poświęcenie i trud jego posługi jako gorliwego księdza, profesora i wychowawcy.

                Dziękujemy śp. księdzu Zdzisławowi za jego kapłańską posługę. Jesteśmy wdzięczni za wszelki wysiłek włożony w nauczanie i wychowywanie wielu pokoleń kleryków. Z wielką nostalgią będziemy wspominać wszystkie opowiadania, rozmowy prowadzone z uśmiechem, podczas których można było odczuć jego życzliwość i serdeczność.

                Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

Tekst: kl. KP

Fot. kl. KP