Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny obchodzona przez Kościół katolicki 8. grudnia, jest w naszej wspólnocie seminaryjnej przeżywana jako adwentowy dzień skupienia. Grudniowy czas zamyślenia poprowadził dla nas o. Mirosław Pilśniak – dominikanin z Warszawy, duszpasterz rodzin. W konferencjach ukazał nam na nowo osiem błogosławieństw z Kazania na Górze, szczególnie w tych aspektach, które dotyczą kapłaństwa. Na zakończenie dnia skupienia i uroczystości, w bogatej i niezwykłej oprawie liturgicznej, odśpiewano w kościele seminaryjnym Akatyst - wywodzący się z tradycji bizantyjskiej hymn, uwielbiający Tajemnicę Niepokalanego Poczęcia Maryi, Tę modlitwę ofiarowaliśmy w intencji Kościoła na Wschodzie, za tamtejsze wspólnoty i kapłanów tam posługujących.

Konferencja o. Mirosława Pilśniaka.
Msza św. sprawowana przez o. Mirosława Pilśniaka w kaplicy Zesłania Ducha Świętego w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie.