Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

    Pierwszy w nowym roku dzień skupienia w naszym seminarium odbył się w dniach 12. – 13. stycznia. Comiesięczną chwilę zadumy i modlitewnego wyciszenia rozpoczęliśmy w sobotni wieczór odśpiewaniem hymnu Veni Creator Spiritus, będącego prośbą do Ducha Świętego, o szczególną pomoc i łaski. Tuż po nim wysłuchaliśmy pierwszej konferencji prowadzącego dla nas ten dzień skupienia ks. dr. Marka Dziewieckiego. Kaznodzieja przybliżył nam tematy poruszane w jego licznych publikacjach skierowanych przede wszystkim do młodzieży. Zastanawialiśmy się nad tym, czym jest tak naprawdę miłość. Cenne było odniesienie do życia kleryckiego i kapłańskiego oraz doświadczenia czerpane ze swej posługi, którymi dzielił się z nami ks. Marek.
    Dzień skupienia zakończył się w niedzielne popołudnie – w święto Chrztu Pańskiego. Wieczorem księża przełożeni wyruszyli na tradycyjne duszpasterskie wizyty kolędowe w kleryckich pokojach.


Konferencja ks. Marka Dziewieckiego.
 

Msza św. sprawowana przez ks. Marka Dziewieckiego w kaplicy Zesłania Ducha Świętego w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie.