Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów
    W dniach od 22. do 25. lutego 2008 roku, na Jasnej Górze, miała miejsce Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie. W spotkaniu wzięła udział część alumnów naszego Wyższego Seminarium Duchownego zaangażowanych w życie Ruchu.
    W tym roku Kongregacja Odpowiedzialnych podjęła refleksję nad wezwaniem Jezusa, aby "czynić uczniów". Swoim doświadczeniem i rozumieniem tematu "czynienia uczniów" podzielił się Larry Thompson, dyrektor Ruchu Nowego Życia na Europę Środkowo-Wschodnią. Innym prelegentem był ks. dr Tomasz Jaklewicz, redaktor "Gościa Niedzielnego", który mówił o znakach czasu i wyzwaniach, jakie stoją dziś przed Kościołem w Polsce.
    Kolejną poruszoną kwestią było zagadnienie działalności Ruchu poza granicami Polski. Na ten temat - międzynarodowego wymiaru Ruchu - wypowiedział się wieloletni moderator Międzynarodowego Centrum Ruchu w Carlsbergu, ks. Jacek Herma.
    Ostatni ważny temat, który został poruszony, to posługa czynienia uczniów w samym Ruchu oraz formacja dorosłych. Treści te podjęli: ks. dr Jarosław Międzybrodzki, dyrektor Radia eM oraz pan Adam Tatardziński, członek Domowego Kościoła.
    Na uwagę zasługuje fakt uczestnictwa w tegorocznej Kongregacji nowego Delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Ruchu Światło-Życie, bpa Adama Szala z Przemyśla.
Całej Konferencji towarzyszyła modlitwa za prezbiterów i osoby świeckie odpowiedzialne za czynienie uczniów, oraz modlitwa za Kościół w Polsce i na świecie.

Kongregacja Odpowiedzialnych Ruchu Światło-Życie