Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

    Na dwa tygodnie przed najważniejszą dla wszystkich wierzących w Chrystusa Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego, wspólnota seminaryjna przeżywała swój wielkopostny dzień skupienia. Naszą chwilę zadumy i refleksji rozpoczęliśmy śpiewem hymnu „ O Stworzycielu Duchu przyjdź”, w sobotni wieczór, 8. marca. Konferencje i rozważania poprowadził dla nas ks. mjr Jerzy Niedzielski – proboszcz parafii wojskowej w Międzyrzeczu, kapelan polskich kontyngentów wojskowych w Libanie i Iraku. Mogliśmy wysłuchać poruszających i interesujących świadectw ks. Jerzego z pracy w warunkach wojennych oraz przemyśleń na temat roli kapłana nie tylko w takich szczególnych warunkach, ale w codziennej posłudze, a także postawy, jakiej się od niego oczekuje. Jak każdy dzień skupienia, tak i ten przebiegał w ciszy i modlitewnym milczeniu. Ten krótki czas był wypełniony nabożeństwami i adoracją Najświętszego Sakramentu oraz osobistą modlitwą. Zarówno dzień skupienia i osoba ks. Jerzego zapewne na długo pozostaną w naszej pamięci.


Konferencja ks. Jerzego Niedzielskiego.

Msza św. sprawowana przez ks. Jerzego Niedzielskiego w kaplicy Zesłania Ducha Świętego w Wyższym Seminarium Duchownym w Częstochowie.