Szukaj
Z nauczania Kościoła
Rada Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej UKSW w Warszawie dnia 10 stycznia 2019 r. nadała ks. dr. Marianowi Szymonikowi stopień naukowy doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie filozofii człowieka, biorąc pod uwagę dorobek naukowy i rozprawę habilitacyjną pt. „Filozoficzne podstawy kategorii godności człowieka w ujęciu personalizmu szkoły lubelskiej”.
Rada Wydziału Teologicznego UKSW w Warszawie dnia 25 lutego 2019 r. nadała ks. dr. Romanowi Ceglarkowi stopień naukowy doktora habilitowanego nauk teologicznych w zakresie katechetyki, biorąc pod uwagę dorobek naukowy i rozprawę habilitacyjną pt. „Reforma programowa nauczania religii w szkołach w II Rzeczypospolitej w założeniach Ustawy o ustroju szkolnictwa z 1932 roku”.
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

    Drugi tydzień kwietnia, upłynął w seminarium częstochowskim pod znakiem sportu. We wtorkowy wieczór, 8. kwietnia, nasza drużyna odniosła zwycięstwo w rozgrywkach Międzyuczelnianej Ligi Piłki Siatkowej. Tym razem wysoki poziom naszej ekipy siatkowej musiał uznać zespół z Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Turystyki w Częstochowie. Wynik 2:0 bardzo ucieszył naszą wspólnotę, która dzięki życzliwości ks. rektora jest gospodarzem tegorocznych rozgrywek w naszym mieście.
    Niestety sukcesu z parkietu nie udało się powtórzyć na boisku. W środę 9. kwietnia drużyna WSD z Częstochowy uległa 2:1 klerykom z Łomży i tym samym zakończyła swój udział w walce o Mistrzostwo Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Piłce Nożnej. Trzeba przyznać, że poziom meczu był bardzo wyrównany. Ataki drużyny gości systematycznie rozbijały się o naszą obronę, którą po mistrzowsku dyrygował dk. Paweł Kostrzewski. Sił jednak zabrakło na drugą część spotkania. Nie pomógł nawet doping ze strony ks. rektora Włodzimierza Kowalika i ks. prefekta Krzysztofa Jeziorowskiego. Chociaż na sportowym boisku klerycy spotkali się jako przeciwnicy w piłkarskiej potyczce, to jednak rozgrywki były także znakomitą okazją do spotkania się i nawiązania przyjacielskich kontaktów. Zwycięzcom – drużynie WSD z Łomży gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w turnieju.

Mecz Międzyuczelnianej Ligi Piłki Siatkowej.
Drużyny na boisku podczas meczu.
Zacięta rywalizacja seminarzystów.
Defensywa seminarzystów WSD w Częstochowie.

Atak w wykonaniu naszych sportowców.
Księża przełożeni kibicujący naszym zawodnikom.

Podczas meczu panowała iście braterska atmosfera.