Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

    Drugi tydzień kwietnia, upłynął w seminarium częstochowskim pod znakiem sportu. We wtorkowy wieczór, 8. kwietnia, nasza drużyna odniosła zwycięstwo w rozgrywkach Międzyuczelnianej Ligi Piłki Siatkowej. Tym razem wysoki poziom naszej ekipy siatkowej musiał uznać zespół z Wyższej Szkoły Hotelarstwa i Turystyki w Częstochowie. Wynik 2:0 bardzo ucieszył naszą wspólnotę, która dzięki życzliwości ks. rektora jest gospodarzem tegorocznych rozgrywek w naszym mieście.
    Niestety sukcesu z parkietu nie udało się powtórzyć na boisku. W środę 9. kwietnia drużyna WSD z Częstochowy uległa 2:1 klerykom z Łomży i tym samym zakończyła swój udział w walce o Mistrzostwo Polski Wyższych Seminariów Duchownych w Piłce Nożnej. Trzeba przyznać, że poziom meczu był bardzo wyrównany. Ataki drużyny gości systematycznie rozbijały się o naszą obronę, którą po mistrzowsku dyrygował dk. Paweł Kostrzewski. Sił jednak zabrakło na drugą część spotkania. Nie pomógł nawet doping ze strony ks. rektora Włodzimierza Kowalika i ks. prefekta Krzysztofa Jeziorowskiego. Chociaż na sportowym boisku klerycy spotkali się jako przeciwnicy w piłkarskiej potyczce, to jednak rozgrywki były także znakomitą okazją do spotkania się i nawiązania przyjacielskich kontaktów. Zwycięzcom – drużynie WSD z Łomży gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w turnieju.

Mecz Międzyuczelnianej Ligi Piłki Siatkowej.
Drużyny na boisku podczas meczu.
Zacięta rywalizacja seminarzystów.
Defensywa seminarzystów WSD w Częstochowie.

Atak w wykonaniu naszych sportowców.
Księża przełożeni kibicujący naszym zawodnikom.

Podczas meczu panowała iście braterska atmosfera.