Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów
W tym roku spotkała nas niemała niespodzianka. Dzień rektorski, który zawsze przeżywaliśmy w czasie majowego weekendu odbył się w przeddzień rocznicy odzyskania niepodległości. Tak więc wszyscy wyjechaliśmy wspólnie w Góry Świętokrzyskie – klerycy i wychowawcy. Była to świetna okazja do zacieśnienia wspólnych więzi. Podróż dwoma autokarami (no bo jak inaczej przetransportować około stu „chłopa”?) minęła bardzo sympatycznie. Naszym pierwszym przystankiem było sanktuarium drzewa krzyża świętego. Bardzo serdecznie przyjęli nas tamtejsi kustosze – Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej. Przeżyliśmy tam Mszę Świętą i mieliśmy również nieco czasu na zwiedzenie świątyni wraz z jej muzeum. Godne polecenia jest również mieszczące się w obrębie budynku muzeum przyrodnicze oraz historyczne. Sam je zwiedzałem i gorąco zachęcam każdego do obejrzenia jego bogatych zasobów.

 
Nasza grupa przy sanktuarium drzewa krzyża św.

W czasie naszej wyprawy zdobyliśmy też szczyt Łysicy. Może nie jest to żaden z ośmiotysięczników, ale zawsze coś… Ostatnim punktem wycieczki były wspólne Nieszpory w opactwie Cystersów w Jędrzejowie. 

Wszyscy wróciliśmy do domu szczęśliwi i zadowoleni z niezwykłej niespodzianki jaką sprawił nam ksiądz rektor. Oby więcej takich chwil!

 
Msza św. w kościele na Świętym Krzyżu

kl. Jacek