Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Każdy z nas ma taki wyjątkowy dzień w roku, na który musi przygotować sobie duże zapasy herbaty, kawy i jakiegoś ciasta. O czym mowa? O imieninach. Księża wychowawcy również świętują w naszej wspólnocie ten dzień. Klerycy ze swojej strony przy takiej okazji przygotowują im małą „niespodziankę”. Nasz seminaryjny zespół aranżuje zawsze niewielki koncert dla solenizanta. Tym razem nie było inaczej, a solenizantem był nie kto inny jak ks. Rektor Andrzej Przybylski.
W życzeniach v-c dziekan alumnów Arkadiusz Makles dziękował Księdzu Rektorowi za dotychczasową posługę. Minęły zaledwie dwa miesiące odkąd zaczęliśmy współpracę z nowymi wychowawcami, a już można powiedzieć, że układa się ona całkiem nieźle. Świadczą o tym m. in. życzenia kl. Arka, w których zwracał się do solenizanta – Ojcze Rektorze. I nie były to puste słowa.
Nasz ojciec rektor lubi zaskakiwać swych wychowanków. Zaprosił na ten wieczór gościa specjalnego, który bez wątpienia podbił nasze serca swoją spontanicznością i otwartością.
Ciekawa jest ta nasza wspólnota seminaryjna, w której mieszkając ze sobą dzień w dzień pod jednym dachem potrafimy się jeszcze nawzajem zaskakiwać.