Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów
W środę 14 stycznia 2009 roku o godzinie 17.00 w Sali Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej w Częstochowie odbyło się spotkanie opłatkowe Klubu Seniora wraz z Zarządem Organizacji Środowiskowej Akademickiego Związku Sportowego w Częstochowie.
    W spotkaniu tym uczestniczył ks. abp Stanisław Nowak, Prezydent Miasta Częstochowa oraz przedstawiciele władz, prezesi i działacze.
    W spotkaniu tym uczestniczyło także Wyższe Seminarium Duchowne na czele z księdzem Rektorem dr Andrzejem Przybylskim, Zarządem Klubu Uczelnianego AZS-WSD oraz scholą seminaryjną, która upiększała spotkanie śpiewaniem kolęd.
    Po uroczystym powitaniu Rektor Wyższego Seminarium Duchownego
w Częstochowie odczytał fragment Ewangelii, po czym nastąpiło dzielenie się opłatkiem i składanie sobie najlepszych życzeń.
    Po wieczerzy przyszedł czas na przemówienia, m.in. Prezesa Klubu Seniora, Honorowego Członka AZS, P. Mieczysława Hrehorowa, księdza Arcybiskupa i wielu innych.
    Podkreślano w nich m.in. jak wielkie znaczenie ma sport i aktywność fizyczna wśród dzieci i młodzieży i jak wielki mogą mieć na nią wpływ.
Oczywiście jak najbardziej się z tymi wypowiedziami zgadzamy.

Zarząd Klubu Uczelnianego AZS WSD Częstochowa