Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów
9 marca 2009 r. całą naszą wspólnotą wybraliśmy się do częstochowskiego kina, na projekcję filmu : „Popiełuszko – wolność jest w nas”. Niektórzy z nas obejrzeli go już drugi raz, co jak sami mówili, pozwoliło im tylko jeszcze bardziej zagłębić się w treści i zrobili to z ochotą.
Film rzeczywiście posiada wiele walorów. Niewątpliwym jest ten, że przypomina nam o człowieku, kapłanie, który był wielki, poprzez zaufanie Bogu. Ksiądz Jerzy nie poddał się niewoli jaka panowała w Polsce w czasach komunizmu, ale też innych pociągał i przekonywał z mocą, że „wolność jest w nas”, że od każdego osobistej decyzji zależy czy zachowa swoją wolność i nie ulegnie presji zła.
Po zakończeniu filmu, wszyscy jeszcze chwilę trwaliśmy w skupieniu, pośród refleksji i uczuć jakie ten film w nas wywołał, a budynek kina opuściliśmy w milczeniu. Niech to wystarczy za komentarz naszego odbioru tego obrazu.