Szukaj
Z nauczania Kościoła
Rada Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej UKSW w Warszawie dnia 10 stycznia 2019 r. nadała ks. dr. Marianowi Szymonikowi stopień naukowy doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie filozofii człowieka, biorąc pod uwagę dorobek naukowy i rozprawę habilitacyjną pt. „Filozoficzne podstawy kategorii godności człowieka w ujęciu personalizmu szkoły lubelskiej”.
Rada Wydziału Teologicznego UKSW w Warszawie dnia 25 lutego 2019 r. nadała ks. dr. Romanowi Ceglarkowi stopień naukowy doktora habilitowanego nauk teologicznych w zakresie katechetyki, biorąc pod uwagę dorobek naukowy i rozprawę habilitacyjną pt. „Reforma programowa nauczania religii w szkołach w II Rzeczypospolitej w założeniach Ustawy o ustroju szkolnictwa z 1932 roku”.
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

W sobotę 20 marca zaraz po uroczystościach w par. św. Józefa – delegacja AZS’u naszego seminarium brała udział w II Mistrzostwach Polski WSD w piłce nożnej.

Na parkiecie sali w Rudzie Śląskiej pojawiło się dziesięć drużyn, z których najlepsza okazała się ósemka, (bo takie były reprezentacje) z Radomia. Naszym chłopakom udało się zająć tylko 7 miejsce. Gospodarze, czyli Śląskie Wyższe Seminarium Duchowne z Katowic – zwycięzcy pierwszego turnieju także nie zachwycili uplasowali się nawet za naszą reprezentacją. Ugościli wszystkich zawodników w sposób godny naśladowania – mamy nadzieje, że gospodarze następnego turnieju (Radom) sprostają wysoko ustawionej przez katowickie wsd poprzeczce. Jak na razie najskuteczniej umieszczali piłki pod nią – no, ale chyba o to przecież chodzi? Jak przystało na rozgrywki na seminaryjnym poziomie panowała atmosfera fair play. Niestety nie obyło się bez kontuzji i jeden kleryk musiał wracać do domu w usztywnionej nodze.