Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

W sobotę 20 marca zaraz po uroczystościach w par. św. Józefa – delegacja AZS’u naszego seminarium brała udział w II Mistrzostwach Polski WSD w piłce nożnej.

Na parkiecie sali w Rudzie Śląskiej pojawiło się dziesięć drużyn, z których najlepsza okazała się ósemka, (bo takie były reprezentacje) z Radomia. Naszym chłopakom udało się zająć tylko 7 miejsce. Gospodarze, czyli Śląskie Wyższe Seminarium Duchowne z Katowic – zwycięzcy pierwszego turnieju także nie zachwycili uplasowali się nawet za naszą reprezentacją. Ugościli wszystkich zawodników w sposób godny naśladowania – mamy nadzieje, że gospodarze następnego turnieju (Radom) sprostają wysoko ustawionej przez katowickie wsd poprzeczce. Jak na razie najskuteczniej umieszczali piłki pod nią – no, ale chyba o to przecież chodzi? Jak przystało na rozgrywki na seminaryjnym poziomie panowała atmosfera fair play. Niestety nie obyło się bez kontuzji i jeden kleryk musiał wracać do domu w usztywnionej nodze.