Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

"(...) i - jeśli Bóg pozwoli - do zobaczenia za rok!"... Tymi słowami żegnaliśmy się przed rokiem z najlepszymi (i naprawdę bardzo klerykalnymi) tenisistami "stołowymi" w Polsce. I chyba wszystko wskazuje na to, że Bóg rzeczywiście pozwoli nam się spotkać i tym razem, gdyż przygotowania do XIV Mistrzostw Polski WSD i zakonnych w tenisie stołowym kończą już ostatniego seta, by lada dzień zagrać swoją piłkę meczową.

I tak między 28. listopada a 1. grudnia, każdego ranka po Mszy świętej i śniadaniu, około osiemdziesięciu graczy będzie zamieniać swoje sutanny, kaptury i habity na stroje sportowe. Tak będą walczyć nie tylko o puchar, ale także wytrwałość, szlifowanie charakteru i... wiele nowych znajomości. Miłe jest to, że każdego roku na Mistrzostwa Polski przybywa  wielu kleryków z całej Polski. Niektórym turniej tenisa stołowego towarzyszy przez sześć lat seminaryjnej formacji. Być może jest to zasługą niespotykanej gdzie indziej atmosfery radości, życzliwości i rywalizacji opartej na braterstwie, a wspomaganej wspólną modlitwą. Jednak jak zauważa trener częstochowskiej drużyny - p. Janusz Haszcz - turniej stoi także na bardzo wysokim poziomie sportowym, także uczestnicy śmiało mogliby walczyć w prestiżowych "świeckich" rozgrywkach. Polska stolica duchowa nie mogłaby jednak stawać się co roku także stolicą tenisa stołowego, gdyby nie pomoc i wsparcie tak wielu życzliwych nam osób wspierających dzieło Mistrzostw modlitewnie i materialnie (za co serdecznie dziękujemy).

Zatem: do zobaczenia... już wkrótce! Salve in Domino!   


 kl. Tomasz Podlewski

 

Zobacz relację i fotogalerię
z ubiegłorocznych mistrzostw!


Historia Mistrzostw Polski
Wyższych Seminariów Duchownych
w Tenisie Stołowym
Drużyny zainteresowane uczestnictwem proszone są o kontakt:


kl. Andrzej Olejnik
ul. św. Barbary 41,
42-200 Częstochowa
fax (0-34 3615152)
 Możliwość pobrania zgłoszenia do XIV Mistrzostw Polski WSD w Tenisie Stołowym. 

Nazwa pliku Typ pliku Rozmiar pliku Pobierz
zgloszenie XIV MP TS WSD.doc doc 319,50 KB Pobierz