Szukaj
Z nauczania Kościoła
Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na Inspektora Nadzoru przedsięwzięcia pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r. finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium pod...
Wyższe SeminariumDuchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na realizację prac budowlanych w ramach zadania pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r.finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium...
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

... Któż z nas nie wzdycha na myśl o wakacjach... Otóż dla wszystkich, których pożera tęsknota za wakacyjną beztroską mamy dobrą wiadomość:

WAKACJE JUŻ ZA ROK!

A dzieli nas od nich jedynie... uroczyście rozpoczęty rok formacyjny 2011/2012!

Wiadomo, że początki są najważniejsze, dlatego nasze całoroczne zmagania naukowo-formacyjne rozpoczęliśmy w Imię Chrystusa - Mszą świętą celebrowana pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Stanisława Nowaka.

A skoro mówimy o roku formacyjnym, to i o wykładach wspomnieć należy... a takich, jak ten inauguracyjny - wygłoszony przez Ks. dra Jacka Kapuścińskiego - powinniśmy życzyć sobie na każdy dzień! Wykładowca zabrał nas w pasjonujacą podróż po nienzanych szerzej zakątkach seminaryjnego życia w latach PRL-u... oczywiscie nie obyło się bez anegdot, ciekawych wspomnień i świadectw. Po tym miały miejsce wystąpienia licznie zebranych gości i reprezentantów prężnie rozwijającego się częstochowskiego świata naukowego i kulturowego.

Jednak najbardziej podniosłym momentem, jak każdego roku, była z pewnościa immatrykulacja nowcyh klerków. Bo oto szesnastka młodych, odważnych mężczyzn wypowiedziała swoje donośne i płynące ze szczerego serca, pierwsze: "TAK!" i tym samym została włączona w szeregi kleryckiej braci. A jakie to uczucie wypowiadać słowa przyrzeczenia patrząc w oczy wzruszonych księży proboszczów, przełożonych i starszych alumnów? Jak to jest - otrzymywać indeks wyższej uczelni z rąk samego Księdza Arcybiskupa? O to zapytajcie alumnów roku pierwszego, lub... przekonajcie się sami - czekamy na was juz za rok!

Obejrzyj zdjęcia!

kl. Tomasz Podlewski