Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

... Któż z nas nie wzdycha na myśl o wakacjach... Otóż dla wszystkich, których pożera tęsknota za wakacyjną beztroską mamy dobrą wiadomość:

WAKACJE JUŻ ZA ROK!

A dzieli nas od nich jedynie... uroczyście rozpoczęty rok formacyjny 2011/2012!

Wiadomo, że początki są najważniejsze, dlatego nasze całoroczne zmagania naukowo-formacyjne rozpoczęliśmy w Imię Chrystusa - Mszą świętą celebrowana pod przewodnictwem Ks. Arcybiskupa Stanisława Nowaka.

A skoro mówimy o roku formacyjnym, to i o wykładach wspomnieć należy... a takich, jak ten inauguracyjny - wygłoszony przez Ks. dra Jacka Kapuścińskiego - powinniśmy życzyć sobie na każdy dzień! Wykładowca zabrał nas w pasjonujacą podróż po nienzanych szerzej zakątkach seminaryjnego życia w latach PRL-u... oczywiscie nie obyło się bez anegdot, ciekawych wspomnień i świadectw. Po tym miały miejsce wystąpienia licznie zebranych gości i reprezentantów prężnie rozwijającego się częstochowskiego świata naukowego i kulturowego.

Jednak najbardziej podniosłym momentem, jak każdego roku, była z pewnościa immatrykulacja nowcyh klerków. Bo oto szesnastka młodych, odważnych mężczyzn wypowiedziała swoje donośne i płynące ze szczerego serca, pierwsze: "TAK!" i tym samym została włączona w szeregi kleryckiej braci. A jakie to uczucie wypowiadać słowa przyrzeczenia patrząc w oczy wzruszonych księży proboszczów, przełożonych i starszych alumnów? Jak to jest - otrzymywać indeks wyższej uczelni z rąk samego Księdza Arcybiskupa? O to zapytajcie alumnów roku pierwszego, lub... przekonajcie się sami - czekamy na was juz za rok!

Obejrzyj zdjęcia!

kl. Tomasz Podlewski