Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów
Po powrocie alumnów z kwesty na diecezjalnych cmentarzach, w dzień Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych, cała Wspólnota Seminaryjna udała się do Bazyliki Archikatedralnej.

Celem, jak co roku, było uczestnictwo w Eucharystii ofiarowanej za zmarłych biskupów naszej archidiecezji, odprawionej pod przewodnictwem Księdza Arcybiskupa Stanisława Nowaka. W swojej homilii zwrócił On szczególną uwagę na wielkie błogosławieństwo, jakim jest dla Kościoła czyściec, czyli "miejsce", w którym dusze poddane zbawczemu oczyszczeniu, mają już pewność rychłego obcowania z Bogiem twarzą w twarz. Wyjątkowy wymiar naszej modlitwy podkreśliła procesja do pięciu stacji - bocznych kaplic - podążająca wzdłuż naw bocznych, w kierunku krypty biskupów częstochowskich. Tam też zakończyła się uroczysta liturgia. Jednak nasza modlitwa nie kończy się wraz z opuszczeniem krypty...

Zapraszamy do galerii

kl. Amadeusz Jagieła