Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

"(...) jeden drobny gest - tak to się zaczyna!" - tymi słowami piosenki pt. "Lawina" przywitał uczestników zjazdu znany zespół ewangelizacyjny - Testimonium. I w ten sposób weszliśmy w temat przewodni XVIII Forum Młodych Archidiecezji Częstochowskiej (które odbyło się w naszej olszyńskiej "Świętej Puszczy" w dn. 18-20 XI 2011): "Nadchodzi czas Nowej Ewangelizacji! Bo i prawdą jest, że niejednokrotnie ten pierwszy kontakt z ludźmi, do których posyła nas Pan, zostaje nawiązany owym "pierwszym gestem" - wykonanym nie z poziomu "patrzącego z góry" nauczyciela, ale z perspektywy świadka Chrystusowej Miłości - bezinteresownej i niemającej względu na osoby. Dlatego właśnie spotkanie skupiało się wokół zagadnienia sposobów i metod głoszenia Dobrej Nowiny tam, gdzie młodzi niezbyt chętnie garną się do Kościoła.

Po koncercie zgromadziliśmy się w kaplicy, by do późna trwać w adoracyjnym uwielbieniu Chrystusa. I adoracji pewnie nie byłoby końca, jednak Ksiądz Robert słusznie powiedział nam, że "gdyby Aposotłowie po Zesłaniu Ducha Świętego dalej trwali w wieczerniku na modlitwie, a nie rozeszli się w różne strony, to ewngelizacja pewnie w ogóle by się nie ropoczęła. Dlatego Jezus powiedział: «Pożyteczne jest moje odejście» - byście nie siedzieli bez przerwy w ciepłej kapliczce, ale szli i z mocą głosili Boże Królestwo!"

W sobotę zaopiekowały się uczestnikami Siostry od Aniołów, które poprowadziły bardzo wartościowe warsztaty ewangelizacyjne. Później wybrano nowy Zarząd Archidiecezjalnego KSM-u, a wieczorem przybył do swych owieczek - Pasterz, Ks. Arcybiskup Stanisław Nowak. Przewodniczył On Mszy świętej, w czasie której ośmioro młodych ludzi złożyło przyrzeczenia, wypowiedziało swoje: "Gotów!" i przystąpiło do grona KSM-owiczów.

Następnego dnia wszyscy uczestnicy Forum Młodych przybyli do częstochowskiej Bazyliki, by raz jeszcze - wspólnie z Księdzem Arcybiskupem, a także z Seminarium, Akcją Katolicką i wiernymi archidiecezji uczestniczyć w Mszy świętej z okazji uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata - patronalnego święta AK i KSM-u.

Serdecznie dziękujemy Ks. Rektorowi za umożliwienie klerykom: Adamowi i Tomaszowi wyjazdu na Forum Młodych. Gotów!

Nie zapomnijcie zajrzeć do galerii!

kl. Tomasz Podlewski