Szukaj
Z nauczania Kościoła
Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na Inspektora Nadzoru przedsięwzięcia pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r. finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium pod...
Wyższe SeminariumDuchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na realizację prac budowlanych w ramach zadania pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r.finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium...
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Nasze seminarium odpowiedziało na zaproszenie do wzięcia udziału w zawodach o Puchar Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi w piłce halowej.

Nasza drużyna w składzie: Grzegorz Musialski (c), Dariusz Żydoń, Wojciech Orzechowski, Dawid Kowalewski, Marcin Skornia, Marcin Kipigroch, Jacek Kijas, Dariusz Masztalerski, walczyła z drużynami z: Torunia, Kalisza, Kielc, Franciszkanami z Wadowic, drużyną księży, a także gospodarzami – drużyną z Łodzi.

Zawody były zorganizowane przez kleryków z Łodzi, którzy stanęli na wysokości zadania. Oprócz gry w piłkę zawodnicy mogli skorzystać z małego bufetu oraz uzupełnić płyny. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach, a do półfinałów przechodziły po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Naszym zawodnikom ta sztuka się nie udała. Skończyli oni rywalizację na trzecim miejscu w grupie za drużynami z Łodzi i Kalisza. Trzeba przyznać, że klerycy z Łodzi mieli silny skład i odpowiednie zaplecze do tego, aby wygrać cały turniej, jednak ostatecznie zajęli trzecie miejsce. Całe zawody i Puchar Rektora wygrało WSD Kielce, pokonując w finale WSD Toruń.

Na koniec parę słów o naszym zespole. Główną siłą napędową byli zawodnicy z I i II roku, którzy do tej pory nie występowali ze sobą na żadnych zawodach. Można powiedzieć, że dzięki tym zawodom nasza drużyna nabrała niezbędnego doświadczenia, zwłaszcza w grze pod presją wyniku. Zawodnicy z niecierpliwością czekają na kolejne występy, aby pokazać swoje umiejętności na najwyższym poziomie. Po cichu liczymy na sukcesy w następnych zawodach.

kl. Dariusz Masztalerski

Czytaj też: XIV Mistrzostwa Polski - to już historia...