Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Nasze seminarium odpowiedziało na zaproszenie do wzięcia udziału w zawodach o Puchar Rektora Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi w piłce halowej.

Nasza drużyna w składzie: Grzegorz Musialski (c), Dariusz Żydoń, Wojciech Orzechowski, Dawid Kowalewski, Marcin Skornia, Marcin Kipigroch, Jacek Kijas, Dariusz Masztalerski, walczyła z drużynami z: Torunia, Kalisza, Kielc, Franciszkanami z Wadowic, drużyną księży, a także gospodarzami – drużyną z Łodzi.

Zawody były zorganizowane przez kleryków z Łodzi, którzy stanęli na wysokości zadania. Oprócz gry w piłkę zawodnicy mogli skorzystać z małego bufetu oraz uzupełnić płyny. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach, a do półfinałów przechodziły po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy. Naszym zawodnikom ta sztuka się nie udała. Skończyli oni rywalizację na trzecim miejscu w grupie za drużynami z Łodzi i Kalisza. Trzeba przyznać, że klerycy z Łodzi mieli silny skład i odpowiednie zaplecze do tego, aby wygrać cały turniej, jednak ostatecznie zajęli trzecie miejsce. Całe zawody i Puchar Rektora wygrało WSD Kielce, pokonując w finale WSD Toruń.

Na koniec parę słów o naszym zespole. Główną siłą napędową byli zawodnicy z I i II roku, którzy do tej pory nie występowali ze sobą na żadnych zawodach. Można powiedzieć, że dzięki tym zawodom nasza drużyna nabrała niezbędnego doświadczenia, zwłaszcza w grze pod presją wyniku. Zawodnicy z niecierpliwością czekają na kolejne występy, aby pokazać swoje umiejętności na najwyższym poziomie. Po cichu liczymy na sukcesy w następnych zawodach.

kl. Dariusz Masztalerski

Czytaj też: XIV Mistrzostwa Polski - to już historia...