Szukaj
Z nauczania Kościoła
Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na Inspektora Nadzoru przedsięwzięcia pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r. finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium pod...
Wyższe SeminariumDuchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na realizację prac budowlanych w ramach zadania pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r.finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium...
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

W Bibliotece naszego seminarium rozpoczął się "Kiermasz taniej książki".

Wśród książek, które można nabyć w symbolicznej cenie, znajdują się pozycje teologiczne, historyczne, psychologiczne, proza, a także archiwalne numery czasopism katolickich. Do licznych perełek kiermaszu zaliczymy książki takich autorów, jak Wojtyła, Guardini, de Lubac, Dobraczyńsk czy też Lewis. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Warto zaznaczyć, że eksponowane na kiermaszu pozycje to tzw. dublety, czyli powtarzające się egzemplarze tej samej książki w zbiorach magazynu Biblioteki. Książki w większości wypadków są darowiznami od księży.

Kiermasz od pierwszych minut po otwarciu cieszy się sporym zainteresowaniem, szczególnie wśród kleryków. Często wychodzą oni z Biblioteki z pokaźnymi zbiorami oraz uśmiechem na ustach. :)

Kiermasz potrwa do wyczerpania bibliotecznych zapasów.

 

kl. Marcin Kipigroch/kl. Marcin Skornia