Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

W imieniu całej wspólnoty seminaryjnej, a szczególnie kandydatów do święceń, zapraszamy wszystkich na święcenia prezbiteratu. Będzie to wielkie i ważne święto Kościoła Częstochowskiego i każdego, kto wie i rozumie, czym jest kapłaństwo dla uświęcania ludzi.

W dniu 26 maja 2012 r. (sobota), o godz. 10.00 w Bazylice Archikatedralnej w Częstochowie 12 diakonów przyjmie święcenia kapłańskie z rąk J.E. Ks. Abpa Wacława Depo, metropolity częstochowskiego.

Dni poprzedzające święcenia diakoni spędzą na rekolekcjach w milczeniu, które odbędą się w Czernej. Rekolekcje prowadzić będzie ojciec duchowny alumnów VI roku, ks. Remigiusz Lota.

Na to wielkie wydarzenie Kościoła serdecznie zapraszamy i prosimy o modlitwę za mających przyjąć święcenia. Bądźmy razem wtedy, gdy rodzą się nowi kapłani, bo dać światu kapłana jeszcze więcej znaczy, niż wybudować nowy kościół.


                                                                       Rektor ze wspólnotą seminaryjną

 

Czytaj też: Zrodzeni do służby wierze - mamy nowych diakonów!