Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

W maju w szczególny sposób pogłębiamy pobożność maryjną. Nasze spotkania z Niepokalaną mają wtedy różnorodny kształt i przebieg.

W majowe wieczory śpiewamy przed Najświętszym Sakramentem Litanią Loretańską do Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe mają dla nas szczególny wymiar, szturmujemy bowiem podczas nich Niebo o nowe powołania, szczególnie do naszego seminarium.

Wyjątkową formę spotkania z Maryją stanowi dla nas w maju tzw. nawiedzenie, czyli modlitwa po posiłku. Po kolacji udajemy się przed figurę Niepokalanej, która znajduje się w naszym seminaryjnym ogrodzie. Pod przewodnictwem jednego z kantorów śpiewamy tam wspólnie maryjne pieśni, zawierzając siebie i intencje noszone w sercu wstawiennictwu Matki Bożej.

Nie może być zresztą inaczej, jeśli z woli Bożej mieszkamy w cieniu Jasnej Góry. Oznacza to dla nas, że jesteśmy stale pod płaszczem macierzyńskiej opieki Jasnogórskiej Pani.

Bogu dzięki za tak wielki dar!kl. Jacek Kijas