Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Piłkarska gorączka związana z Euro 2012 udziela się także mieszkańcom seminaryjnego domu. Pośród różnych naszych obowiązków znajdziemy czas, by kibicować polskiej reprezentacji w meczu z Grecją, Rosją i Czechami.

Dzięki zgodzie przełożonych klerycy mogą oglądać mecze Euro 2012. Oczywiście muszą to pogodzić z nauką i trwającą sesją, jednak dla chcącego nie ma przecież nic trudnego. Dlatego można zakładać, że sala telewizyjna będzie zapełniać się kibicami, szczególnie intensywnie w dni, kiedy swoje mecze rozgrywać będzie reprezentacja Polski.

Warto wspierać naszych dopingiem podczas meczu, ale i modlitwą przed jego rozpoczęciem. I pamiętać o tym, że prawdziwy kibic jest z drużyną na dobre i złe, także, gdy zdarzy się porażka.

Nie zakładajmy jednak czarnych scenariuszy! Czas przygotować barwy narodowe, by tuż przed 18:00 z szalikiem na szyi odśpiewać Mazurka Dąbrowskiego i oglądać piękny mecz w wykonaniu Polaków.

Życzymy tego piłkarzom i wszystkim kibicom z całego serca!


kl. Jacek Kijas