Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Klerycy w niedzielę 23.09. wrócili do seminarium po wakacyjnej przerwie. Dołączyli oni do alumnów I roku, którzy w seminaryjnych murach przebywają już od czwartku.

Pierwsze godziny po powrocie związane są z przeprowadzką. Klerycy poznają wtedy również osobę, z którą będą mieszkać w nadchodzącym semestrze. Ta druga rzeczywistość nie dotyczy już diakonów, którzy ostatni rok w seminarium spędzają, mieszkając w pojedynkę.

Ciekawym aspektem pierwszego po powrocie posiłku jest zawsze prezentacja alumnów I roku. W tym roku przedstawili się oni przełożonym oraz starszym braciom, śpiewając ułożony przez nich samych tekst do melodii piosenki "Koko Euro spoko" (zdjęcie poniżej). 

W niedzielny wieczór klerycy wraz z przełożonymi udali się na Jasną Górę, by zawierzyć nadchodzący rok formacyjny opiece Matki Bożej podczas Apelu Jasnogórskiego.

Od poniedziałku alumni będą przeżywać rekolekcje w milczeniu. Potrwają one do piątku. W tym roku ćwiczeniom rekolekcyjnym przewodniczyć będzie o. Józef Augustyn SJ.

 

kl. Jacek Kijas