Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Częstochowa, Boże Narodzenie 2012 r. 

Kiedy Jezus rodził się w grocie betlejemskiej, wszystko stało się nowe. Świat od środka znów się odnowił, bo po ziemi zaczął chodzić wcielony Bóg. I choć dalej musimy czekać na Jego ostateczne przyjście, to nie mamy wątpliwości, że On już jest, że żyjemy w nowym czasie, który zaczęliśmy przecież liczyć od narodzenia Chrystusa.

Szczególnym narodzeniem Boga w naszym osobistym życiu jest wiara. Choć dalej prowadzimy życie w ciele, to przez wiarę Bóg daje nam nowe życie.

W Roku Wiary nasze patrzenie na żłóbek i nowonarodzone Dziecię Jezus przypomina nam, że wiara jest najwyższą troską. Bóg nie przyszedł na świat jako dojrzały mężczyzna, ale jako małe dziecko, potrzebujące opieki Maryi i Józefa. To wymowny znak, że i nasza wiara w Jezusa wymaga nieustannej troski, żeby w nas wzrastała każdego dnia.

Wszystkim Przyjaciołom naszego Seminarium składam najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Niech rodzący się Bóg odnowi Was w wierze tak mocno, aby rozlewała się ona na innych i innym również przynosiła radość i uzdrowienie.

Błogosławionych świąt Bożego Narodzenia i pełnego wiary Nowego Roku 2013 życzy wszystkim cała nasza społeczność seminaryjna.

 

Z modlitwą i wdzięcznością

Rektor WSD

ks. Andrzej Przybylski