Szukaj
Z nauczania Kościoła
Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na Inspektora Nadzoru przedsięwzięcia pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r. finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium pod...
Wyższe SeminariumDuchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na realizację prac budowlanych w ramach zadania pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r.finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium...
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej

Zapraszamy do lektury najnowszego numeru naszego kleryckiego pisma. Nasze Życie tym razem jest pełne wiary, która zbliża do nieba!

Przeżywamy obecnie w Kościele Rok Wiary. Papież Benedykt XVI w liście apostolskim Porta fidei zachęca nas: „Zwłaszcza w tym Roku każdy wierzący powinien ponownie odkryć treść wiary wyznawanej, celebrowanej, przeżywanej i przemodlonej, i zastanowić się nad samym aktem wiary” (PF 9). W duchu jedności i posłuszeństwa wierze staramy się w tym numerze Naszego Życia odpowiedzieć na to papieskie wezwanie.

Ułożyliśmy kolejne działy naszego pisma w takim kluczu, jaki zaproponował Benedykt XVI. Zainspirowani postawą bł. Jana Pawła II proponujemy również podjęcie tematu wiary w aspekcie: fides et ratio. Znajdziecie w Naszym Życiu ciekawe wywiady (relacja z synodu o nowej ewangelizacji, rozmowa o wierze w życiu osoby zaangażowanej w politykę) oraz świadectwa (wiara dojrzałych kapłanów, wiara kleryka). Wspominamy w tym numerze postać śp. ks. Grzegorza Ślęzaka, wieloletniego ojca duchownego w naszym seminarium, który odszedł do Pana nieco ponad rok temu. Nie mogło zabraknąć na naszych łamach również tekstów dotyczących seminaryjnego życia (relacja z obłóczyn, prezentacja alumnów I roku, kąciki wspólnot). W bliskości świąt Bożego Narodzenia refleksją na temat cudu Wcielenia dzieli się z nami ks. dr Arkadiusz Olczyk.


Nasze Życie - dostęp online:
 

http://www.seminarium.czest.pl/pliki/4/


To już drugi numer naszego pisma, który jest dostępny w sieci. Jeśli chcecie wrócić do poprzedniego numeru, poświęconego pasterzom naszej archidiecezji: abp. Wacławowi Depo i abp. seniorowi Stanisławowi Nowakowi, zapraszamy pod adres:

http://www.seminarium.czest.pl/news/id/517/cat_id/3


Z racji świąt nastąpi przerwa w aktualizacji seminaryjnej strony. Obiecujemy nową porcję informacji po naszym powrocie do seminarium.

Miłej i pełnej wrażeń lektury Naszego Życia podczas świątecznej przerwy i w pierwszych dniach nadchodzącego 2013 r.!  

Z okazji świąt Bożego Narodzenia w imieniu całej redakcji życzę, aby Jezus narodził się prawdziwie w Waszych sercach. Niech nasze życie (nie tylko to drukowane!) będzie pełne wiary w przychodzącego Zbawiciela świata. Błogosławionego A.D. 2013!

 

kl. Jacek Kijas

Redaktor naczelny Naszego Życia