Szukaj
Z nauczania Kościoła
Rada Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej UKSW w Warszawie dnia 10 stycznia 2019 r. nadała ks. dr. Marianowi Szymonikowi stopień naukowy doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie filozofii człowieka, biorąc pod uwagę dorobek naukowy i rozprawę habilitacyjną pt. „Filozoficzne podstawy kategorii godności człowieka w ujęciu personalizmu szkoły lubelskiej”.
Rada Wydziału Teologicznego UKSW w Warszawie dnia 25 lutego 2019 r. nadała ks. dr. Romanowi Ceglarkowi stopień naukowy doktora habilitowanego nauk teologicznych w zakresie katechetyki, biorąc pod uwagę dorobek naukowy i rozprawę habilitacyjną pt. „Reforma programowa nauczania religii w szkołach w II Rzeczypospolitej w założeniach Ustawy o ustroju szkolnictwa z 1932 roku”.
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Chór Alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej serdecznie zaprasza na Koncert Kolęd, który odbędzie się 27.01. w kościele seminaryjnym. Początek o godz. 17:00. W czasie koncertu odbędzie się kwesta na potrzeby Domu Małych Dzieci w Częstochowie.

Będziemy wspólnie kolędować i radować się z narodzin Zbawiciela w niedzielę 27. stycznia o godz. 17:00 w kościele seminaryjnym pw. Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana przy ul. św. Barbary 41.

Seminaryjny chór wystąpi pod kierownictwem ks. Marka Cisowskiego, który przygotowuje również alumnów do tego występu.

Wstęp wolny!


kl. Jacek Kijas 
 

 


***

W wigilijny wieczór, o godz. 20.15 – na antenie Radia Katowice, w programie „Droga” - zabrzmiały kolędy wykonane przez chór alumnów naszego seminarium.

W programie zostały przedstawione fragmenty rozmów z prowadzącym chór seminaryjny Ks. Markiem Cisowskim, z Rektorem seminarium Ks. Andrzejem Przybylskim oraz alumnami odpowiedzialnymi w seminarium za śpiew i muzykę. W ten sposób częstochowscy alumni i wychowawcy byli gośćmi radiosłuchaczy w wyjątkowy, wigilijny wieczór, a swoim śpiewem starali się być pomocą w rodzinnym kolędowaniu. Audycję przygotowała red. Anna Musialik.

Audycję można odsłuchać na stronie Radia Katowice - link poniżej:

Audycja "Droga" z udziałem przełożonych i alumnów naszego seminarium - 24.12. 2012 r.


ks. Andrzej Przybylski

Rektor WSD

Nazwa pliku Typ pliku Rozmiar pliku Pobierz
plakat_koncert_kolęd2013.jpg jpg 267,36 KB Pobierz