Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Zapraszamy do udziału w 28. Światowych Dniach Młodzieży Archidiecezji Częstochowskiej, które tradycyjnie odbywają się w Niedzielę Palmową. Jest to na szczeblu diecezjalnym spotkanie jej pasterza, abp. Wacława Depo, z młodzieżą.

Wspólne spotkanie rozpocznie się w niedzielę 24.03. o godz. 14:30 na placu przed częstochowską archikatedrą. Będzie tam miało miejsce zawiązanie wspólnoty. Odbędzie się również koncert połączony ze świadectwami i uwielbieniem.

O godz. 15:00 do archikatedry Świętej Rodziny wyruszy procesja. Eucharystii będzie przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Zgodnie z tradycją kandydaci do bierzmowania złożą na ręce pasterza diecezji podania związane z przystąpieniem do sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.

O godz. 19:00 w Parafii Akademickiej pw. św. Ireneusz a BM (ul. Kilińskiego 132) odbędzie się koncert uwielbienia na zakończenie Warsztatów Gospel (www.gospel.czest.pl). Wstęp wolny.

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży przygotuje się do owocnego przeżycia Niedzieli Palmowej podczas Diecezjalnego Forum Młodych, poświęconego w tym roku tematowi: „Odpowiedzialność ewangelizacyjna młodych”.
kl. Jacek Kijas