Szukaj
Z nauczania Kościoła
Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na Inspektora Nadzoru przedsięwzięcia pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r. finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium pod...
Wyższe SeminariumDuchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na realizację prac budowlanych w ramach zadania pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r.finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium...
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Wraz z Zespołem ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej z wielką radością pragniemy poinformować, że w dniach 8-9 czerwca w Częstochowie, Zawierciu i Wieluniu odbędą się spotkania ewangelizacyjne "POCZUJ SMAK PRAWDY".

Częstochowa

Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej z wielką radością pragnie poinformować że już 8 czerwca na boisku przy naszym seminarium (wejście od ulicy Kazimierza) odbędzie się spotkanie ewangelizacyjne "POCZUJ SMAK PRAWDY". Celem spotkania jest przekazywanie doświadczenia Jezusa  przez świadectwa, śpiew, pantomimy i osobiste rozmowy. Niech każdy czuje się zaproszony bez względu na wiek, płeć czy kondycję duchową. 

Zobacz poniżej film promujący spotkanie 

Zapraszamy dzieci z rodzicami, o które szczególnie zadbaliśmy, małżeństwa, babcie i dziadków, młodzież, jak również osoby samotne. Swoją obecność na naszym wydarzeniu zapowiedział ks. Arcybiskup Wacław Depo oraz słynny aktor Radosław Pazura, który poprowadzi to spotkanie. Będzie mu towarzyszyła rodzina. Gościć będziemy również zespoły: Armia Dzieci i Strefa Chwały.

Przewidywany jest również panel: "Zapytaj księdza", podczas którego będzie można zapytać o nurtujące nas sprawy dotyczące naszej wiary i zadać kapłanowi pytania, na które wyszukiwarka Google nie zna odpowiedzi.

Owocem spotkania ma być udział zainteresowanych osób w Kursie Nowego Życia. Będzie on darmowy jak miłość Boża! Informacje o kursie w załączniku poniżej.

Serdecznie zapraszamy!


Zespół ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Częstochowskiej w Internecie:

1) www.dlaewangelizacji.pl

2) https://www.facebook.com/DlaEwangelizacji
Zawiercie

9 czerwca. Niedziela. Zawiercie. To ważne informacje zarówno dla osób, które już mają plany na ten dzień, jak i tych, którzy jeszcze zastanawiają się, czym się wówczas zająć. Zapraszamy na Koncert Ewangelizacyjny „Poczuj smak PRAWDY”, który odbędzie się tego dnia na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji, przy ulicy Moniuszki. Czeka nas moc atrakcji – zarówno muzycznych, jak i duchowych.
 
Organizowany przez Zespół ds. Nowej Ewangelizacji rejonu zawierciańskiego Koncert Ewangelizacyjny rozpocznie się od uroczystego przejścia orkiestry dętej i mażoretek, z Placu Jana Pawła II na stadion OSiR-u. Od powitania i modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzonej przez biskupa Antoniego Długosza rozpocznie się właściwa część wydarzenia. Oto cały program Koncertu, który potrwa do późnych godzin wieczornych:
 

14:00 – 14:45 Przemarsz ulicami miasta orkiestry dętej wraz z mażoretkami – z zaproszeniem na koncert ewangelizacyjny

14:45 – 15:45 Koronka do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez bp. Antoniego Długosza i zespół „Liberi Deus”, występ grupy oraz księdza biskupa

16:00 – 16:30 Występ scholi z Pilicy
 
17:00 - 18:00 „Panie naucz mnie” - s. Anna Bałchan i przyjaciele
 
18:15 - 19:30  Występ zespołu „Royal Rap” i „Bęsiu”
 
19:30 - 20:00  Występ zespołu „Mistic”
 
20:15 – 21:00  Plenerowy koncert organowy
 
21:00 - 21:45  Apel Jasnogórski wraz z Modlitwą Uwielbienia
 
21:45 - 22:00  Pokaz ognia i fajerwerki
 
 
Oprócz dobrej muzyki, wartościowego przekazu i atrakcji dla najmłodszych bardzo realna będzie także możliwość, aby – zgodnie z nazwą Koncertu – „poczuć smak PRAWDY”. Serdecznie zapraszamy wszystkich, którzy zapragną dzień 9 czerwca spędzić nie tylko w domu.


Nowa Ewangelizacja Zawiercia w Internecie:

1) https://www.facebook.com/nowaewangelizacja.zawiercia?fref=ts

2) http://dlaewangelizacji.pl/Pages/Zawiercie/Aktualnosci.html


 


Wieluń

Spotkanie Ewangelizacyjne "Poczuj smak Prawdy" - Wieluń, 9 czerwca, Targowisko Miejskie, start godz. 14.00.

Koncerty, świadectwa, wspólna zabawa i taniec, modlitwa, antydepresanty bez recepty dla każdego i na każdą depresję, możliwość spowiedzi i rozmowy, przyjęcia Jezusa jako Pana i Zbawiciela, spotkania ludzi zakochanych w Jezusie. Wystąpią Arka Noego oraz NEW LIFE'm.  – Te zespoły śpiewają przede wszystkim o tym, co mają w swoich sercach. Są prawdziwymi świadkami wiary – mówi ks. Jakub Raczyński z parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, odpowiedzialny za Nową Ewangelizację na terenie Wielunia. - Od rana w niedzielę, w parafiach, ludzie będą dawać świadectwa swojej wiary, będą opowiadać o tym jak Jezus Chrystus zmienił ich życie, dlaczego warto zapraszać Go do swojego życia i z Nim zostać – dodaje ks. Jakub.

W czasie wspólnego uwielbienia Jezusa przewidziane są pokazy fajerwerków, pantomimy, tańce, śpiew. Zebrani otrzymają również „antydepresanty”, czyli niezbędny zestaw na każdą depresję bez recepty. Oprócz „Arki Noego” i „New Life’m” wystąpią także następujące Chóry: Młodzieżowego Domu Kultury w Wieluniu; Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Wieluniu; Kolegium Nauczycielskiego oraz parafii św. Józefa w Wieluniu. Na zakończenie spotkania pokaz fajerwerków.

Przyjdź, spotkaj ludzi którzy oddali życie Jezusowi. Niezależnie od tego kim jesteś, gdzie pracujesz i jaką masz historię życia czekamy na Ciebie i Twoich bliskich. Koncerty, ludzie mający dla Ciebie czas - to wszystko darmowe jak MIŁOŚĆ BOGA DO CIEBIE.

Szczegółowy program i aktualności na facebookowym profilu.
 

Ewangelizacja Wielunia w Internecie:

1) https://www.facebook.com/EwangelizacjaWielunia?fref=ts

2) http://dlaewangelizacji.pl/Pages/Wielun/Aktualnosci.html 
 

kl. Jacek Kijas/Kuria Częstochowa

Nazwa pliku Typ pliku Rozmiar pliku Pobierz
nowe_zycie_ulotka_dl_czestochowa.pdf pdf 3,22 MB Pobierz