Szukaj
Z nauczania Kościoła
Wyższe Seminarium Duchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na Inspektora Nadzoru przedsięwzięcia pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r. finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium pod...
Wyższe SeminariumDuchowne Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie zaprasza do składania ofert na realizację prac budowlanych w ramach zadania pt.: „Termomodernizacja w Wyższym Seminarium Duchownym Archidiecezji Częstochowskiej” – umowa nr 204/2019/Wn12/OA-TR-ku/D z dnia 24.07.2019 r.finansowanego z dotacji programu priorytetowego nr 3.1.2 „Poprawa jakości powietrza Część 2) Zmniejszenie zużycia energii w budownictwie”. Poniżej została przedstawiona szczegółowa treść Zapytania ofertowego. Dodatkowo, informujemy, iż niniejsza treść zapytania w wersji papierowej jest dostępna w Kancelarii Seminarium...
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Ojciec Święty Franciszek wybrał dziesięć sanktuariów maryjnych na całym świecie, w tym Jasną Górę, które zaprosił do specjalnego włączenia się w ogólnoświatowe czuwanie modlitewne związane z Rokiem Wiary. Czuwanie odbędzie się w ramach Międzynarodowego Dnia Maryjnego w sobotę, 12 października w godz. 18.00-22.00. W tym czasie przewidziano połączenie z Watykanem za pomocą łączy telewizyjnych.

W czuwaniu uczestniczyć będą następujące sanktuaria:

1. Bazylika Zwiastowania (Nazaret – Izrael)
2. Sanktuarium Matki Bożej (Lourdes – Francja)
3. Sanktuarium Our Lady of Good Health (Vailankanni – Indie)
4. Sanktuarium Czarnej Madonny (Częstochowa – Polska)
5. Sanktuarium Marian Shrine of Mary Help (Nairobi – Kenia)
6. Sanktuarium de la Vierge des Peuvres (Banneaux – Belgia)
7. Sanktuarium Our Lady (Akita – Japonia)
8. Sanktuarium Niepokalanego Poczęcia NMP (Waszyngton - USA)
9. Sanktuarium Nuestra Señhora de Luján (Buenos Aires – Argentyna)
10. Sanktuarium de Nossa Senhora (Aparecida – Argentyna)

Modlitwa będzie trwać równolegle w różnych miejscach świata i w różnych językach.

Czuwanie zawiera się w ramach dwóch światowych dni stowarzyszeń maryjnych przewidzianych w Rzymie na 12-13 października, których punktem kulminacyjnym będzie spotkanie z papieżem Franciszkiem na Placu Św. Piotra podczas Mszy św. Czuwanie organizowane jest zgodnie ze wskazaniami Papieskiej Rady ds. Nowej Ewangelizacji w Roku Wiary.

Czuwanie rozpocznie się wraz z przybyciem w helikopterze z Placu Św. Piotra oryginalnej figury Matki Bożej z Fatimy do rzymskiego Sanktuarium Madonny Bożej Miłości. Na początku Czuwania zostaną przedstawione sanktuaria będące w satelitarnej łączności, które wspólnie też będą mogły wysłuchać telewizyjnego przesłania Ojca Świętego z okazji tego wydarzenia. Następnie będzie mieć miejsce międzynarodowy Różaniec wraz z rozważaniami tajemnic radosnych. Odmawianie poszczególnych tajemnic będzie poprzedzone świadectwami życia Ewangelią. Po zakończeniu modlitwy różańcowej, począwszy od godz. 22:00 (czasu włoskiego), rozpocznie się Modlitewne Czuwanie. Cały wieczór będzie transmitowany przez RAI – Radio Televisione Italiana.


Zaproszenie JE ks. abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, na czuwanie modlitewne na Jasnej Górze w łączności z Papieżem Franciszkiem.

ARCYBISKUP METROPOLITA CZĘSTOCHOWSKI
ZAPROSZENIE

W odpowiedzi na apel Ojca Świętego Franciszka, który 13 października zawierzy świat Niepokalanemu Sercu NMP, diecezja rzymska organizuje międzynarodowe czuwanie maryjne „Z Maryją poza noc” w łączności z 10 sanktuariami Matki Bożej na całym świecie. Do tej wielkiej modlitwy Kościoła zaproszono również nasze Narodowe Sanktuarium Czarnej Madonny na Jasnej Górze.

Modlitewne czuwanie z Ojcem Świętym Franciszkiem, połączone z medytacja tajemnic różańcowych, rozpocznie się 12 października 2013 roku o godz. 19.00.

Będziemy mogli współuczestniczyć w tej światowej modlitwie – „stadio orbis” za pośrednictwem łączności satelitarnej. Zostaliśmy zobowiązani do prowadzenia II tajemnicy radosnej różańca świętego: „Nawiedzenie św. Elżbiety”.

Drodzy diecezjanie, na czele z mieszkańcami Częstochowy!

Kieruję do Was wszystkich z serca płynące zaproszenie. Zgromadźmy się 12 października na Błoniach Jasnogórskich przed Szczytem – jak również w Kaplicy Cudownego Obrazu i w Bazylice, już przed godz. 19.00, przynosząc ze sobą świece, które są symbolem czuwania z Maryją, prowadzącą u Chrystusowi. Ufam, że z pomocą Ducha Świętego ten dar wspólnej modlitwy wyprosi światło nadziei i pokoju dla świata, jak również dla naszej Ojczyzny.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Wacław Depo
Arcybiskup Metropolita Częstochowskijasnagora.com