Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

W niedzielę, 17 listopada 2013 roku klerycy naszego Seminarium udają się na kolejną niedzielę powołań.

Są to cykliczne wyjazdy alumnów do wybranych parafii archidiecezji, aby modlić się ze wspólnotami parafialnymi w intencji powołań, dać świadectwo - zwłaszcza wobec młodych - o powołaniu kapłańskim i życiu w seminarium. Tam, gdzie dotrą księża przełożeni i diakoni głoszone są również okolicznościowe kazania związane z kapłaństwem i powołaniami.

Tym razem klerycy wyjeżdżają do parafii dekanatu praszkowskiego i dekanatu NMP Pocieszenia w Wieluniu. W sumie będą przebywać w 20 parafiach. W tym samym dniu alumni Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Sosnowieckiej, które mieści się w budynkach naszego seminarium, wyjeżdżają na niedzielę seminaryjną do parafii w swojej diecezji.

W trakcie spotkań w parafiach klerycy zapraszają ludzi świeckich do włączenia się w systematyczną modlitwę o powołania kapłańskie i zakonne, a także do wspólnot przyjaciół seminarium. Do najczęstszych i najważniejszych spotkań należą spotkania z ministrantami i z młodzieżą przygotowującą się do bierzmowania. Ważnym elementem niedzieli seminaryjnej jest poznanie wspólnot parafialnych w diecezji i realiów życia kapłańskiego.