Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Zapraszamy serdecznie na koncert w kościele seminaryjnym Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana (Częstochowa, ul. Św. Barbary 41). Odbędzie się on w niedzielę 26 stycznia 2014 r. o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Kolędy wykonają klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej i Diecezji Sosnowieckiej po dyrekcją Ks. Marka Cisowskiego.

W czasie koncertu odbędzie się kwesta przeznaczona na dofinansowanie udziału kleryków w kanonizacji Jana Pawła II w Rzymie.

Patronat nad koncertem objął abp Wacław Depo, metropolita częstochowski.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do wspólnego kolędowania.
***


W niedzielę 12 stycznia w sosnowieckiej katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny wystąpił nasz seminaryjny chór z koncertem kolęd i pastorałek. W gronie chórzystów znaleźli się klerycy obu seminariów. Dla wielu alumnów seminarium częstochowskiego była to pierwsza wizyta w bazylice katedralnej w Sosnowcu.

Zobacz galerię zdjęć z koncertu kolęd w sosnowieckiej katedrze


W wykonaniu chóru i solistów zabrzmiały tradycyjne kolędy, pastorałki i łacińskie pieśni bożonarodzeniowe. Zgromadzona w „matce kościołów sosnowieckich” publiczność całym sercem odpowiedziała na zachętę ks. Marka Cisowskiego – dyrygenta chóru – do włączenia się w śpiew.

Na koniec ks. bp Grzegorz Kaszak podziękował za wspaniałą ucztę muzyczną, która pozwoliła słuchaczom oderwać się od codziennych problemów i zapewnił, że przed takim zespołem otworem stoją inne miejsca koncertowe.

Po występie wszyscy klerycy wraz z ks. bp. Grzegorzem i przełożonymi udali się do Domu Katolickiego na kolację.