Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

W niedzielę 19 stycznia 2014 roku klerycy naszego Wyższego Seminarium Duchownego udają się do parafii dwóch dekanatów: NMP Królowej Polski i św. Piotra i Pawła w Zawierciu.

Jest to kolejna obecność wspólnoty seminaryjnej na terenie archidiecezji częstochowskiej w ramach tzw. niedziel powołań. W sumie klerycy i księża przełożeni będą w 18 parafiach tego regionu. Zwykle są to trzy lub dwuosobowe zespoły, które będą posługiwać podczas niedzielnej liturgii, spotykać się z młodymi, szczególnie z ministrantami, aby dzielić się z nimi świadectwem swojego powołania do kapłaństwa, a w trakcie spotkań ze wspólnotami dorosłych zachęcać będą do wytrwałej modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne oraz do modlitwy za kapłanów.

Tam, gdzie dotrą księża przełożeni i diakoni, będą oni również głosić okolicznościowe kazania na Mszach świętych. Coraz częściej klerycy w swoich spotkaniach "powołaniowych" korzystają z nowoczesnych technik przekazu, przygotowują filmy i prezentacje multimedialne o seminarium, powołaniu i życiu kapłańskim.

Już teraz wspólnota seminaryjna dziękuje wszystkim duszpasterzom i wiernym z dekanatów zawierciańskich za życzliwe przyjęcie.