Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Najbliższa niedziela, 11 maja 2014r. to tak zwana Niedziela Dobrego Pasterza, która jednocześnie rozpoczyna 51. Tydzień modlitw o powołania. Z tej okazji klerycy Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej udadzą się do 15 parafii dekanatów św. Wojciecha i św. Zygmunta w Częstochowie.

Klerycy włączą się w parafialną liturgię niedzielną, będą prowadzić modlitwy o powołania i spotykać się z grupami młodych, aby zaświadczyć o własnej drodze odkrycia powołania do kapłaństwa. Kazania okolicznościowe w wybranych parafiach wygłoszą wychowawcy seminaryjni i ojcowie duchowni.

Tym samym rozpoczyna się w Kościele czas wzmożonej modlitwy o powołania, szczególnie, że kończy się już rok szkolny, a od 1 czerwca br. rozpocznie się okres rekrutacji kandydatów do seminarium na nowy rok akademicki.

Jak co roku, Rektor Seminarium zwraca się ze szczególną prośbą, aby do każdego nabożeństwa majowego i czerwcowego dołączyć modlitwę w intencji powołań.

Ważnym akcentem w tegorocznej działalności powołaniowej będzie również zapowiedziana na 14 czerwca br. Pielgrzymka Liturgicznej Służby Ołtarza Archidiecezji Częstochowskiej.

Pielgrzymka ta odbędzie się w kościele seminaryjnym i na terenie ogrodów seminaryjnych.


Czytaj też: Wspólna modlitwa o powołania