Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Mary Wagner, działaczka ruchu pro-life z Kanady, spotka się z mieszkańcami Częstochowy 10 października. O godz. 17 odbędzie się spotkanie otwarte w auli naszego seminarium.

W ramach wizyty w Częstochowie odbędzie się także o godz. 15.30 konferencja prasowa w auli Tygodnika Katolickiego „Niedziela”.

Mary Wagner weźmie również udział w Mszy św. w Sanktuarium Jasnogórskim oraz  w Apelu Jasnogórskim.

Mary Wagner to aktywna działaczka ruchu pro-life w Kanadzie, która za modlitwę i rozmowy z kobietami przed ośrodkami aborcyjnymi, była więziona ponad 2 lata. Mary Wagner została oskarżona o naruszanie „stref ochronnych” wokół szpitali Toronto, gdzie dokonuje się aborcji na życzenie. Przebywała w areszcie od 15 sierpnia 2012 r. do czerwca br., gdy usłyszała wyrok. Na poczet zasądzonej kary zaliczono jej okres przebywania w areszcie.

Spotkanie z mieszkańcami Częstochowy ma charakter otwarty. Organizatorzy spotkania:  Jacek Kotula – Fundacja Pro-Prawo do życia, Stanisław Dziwiński – Rycerze Kolumba,  Antoni Zięba – Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Mary Wagner na zaproszenie organizacji pro-life i posłów zrzeszonych w klubie poselskim Stop Aborcji przebywać będzie w Polsce w dniach 2-17 października b.r. Mary Wagner odwiedzi szereg polskich miast m. in. Warszawę, Sokółkę, Gdańsk, Toruń, Szczecin, Wrocław, Kraków, Rzeszów.

 

Kuria Częstochowa