Szukaj
Z nauczania Kościoła
Rada Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej UKSW w Warszawie dnia 10 stycznia 2019 r. nadała ks. dr. Marianowi Szymonikowi stopień naukowy doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie filozofii człowieka, biorąc pod uwagę dorobek naukowy i rozprawę habilitacyjną pt. „Filozoficzne podstawy kategorii godności człowieka w ujęciu personalizmu szkoły lubelskiej”.
Rada Wydziału Teologicznego UKSW w Warszawie dnia 25 lutego 2019 r. nadała ks. dr. Romanowi Ceglarkowi stopień naukowy doktora habilitowanego nauk teologicznych w zakresie katechetyki, biorąc pod uwagę dorobek naukowy i rozprawę habilitacyjną pt. „Reforma programowa nauczania religii w szkołach w II Rzeczypospolitej w założeniach Ustawy o ustroju szkolnictwa z 1932 roku”.
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

14 marca rozpoczyna się w naszej archidiecezji peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży. Już tego samego dnia krzyż i ikona Matki Bożej zawitają w naszym seminarium. W kościele seminaryjnym o godz. 22.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne przy symbolach ŚDM prowadzone przez kleryków, które potrwa do północy. Zapraszamy do wspólnego uwielbienia Boga.


Najpierw symbole trafią na Jasną Górę. Tam o godz. 18.30 rozpocznie się Msza Święta celebrowana przez abp. Wacława Depo. Po niej nastąpi uroczyste przywitanie krzyża i ikony Maryi. Z kolei po Apelu Jasnogórskim wyruszy procesja z symbolami, która zakończy się w naszym seminarium. O godz. 22.00 rozpoczniemy czuwanie modlitewne, na które zapraszamy szczególnie młodzież.

Następnego dnia, w niedzielę, o godz. 15.00 w kościele seminaryjnym odbędzie się modlitwa w intencji powołań, a o godz. 16.00 będą miały miejsce konferencja i Gorzkie Żale. Zapraszamy do udziału także w tych wydarzeniach.

Szczegółowy plan peregrynacji oraz dokładny opis symboli ŚDM można znaleźć na stronie: www.czestochowa2016.plStronę ŚDM Archidiecezji Częstochowskiej można też odwiedzić, klikając w logo ŚDM