Szukaj
Z nauczania Kościoła
Ks. dr hab. Arkadiusz Olczyk jest autorem książki pt. "Podstawy teologii moralnej”, wydawnictwo "Regina Poloniae", Częstochowa 2018, ss. 176.
Orędzie Ojca Świętego Franciszka na 51. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu
Nasze konto bankowe

PKO BP S.A. Oddział I w Częstochowie

ul. Kościuszki 2a      
42-200 Częstochowa

11 1020 1664 0000 3802 0116 5612

Kuria Metropolitalna w Częstochowie

 

Caritas Archidiecezji Częstochowskiej
Portal "Moje Powołanie" - Zakon Pijarów

Po aktywnie spędzonych wakacjach, 24 września, wróciliśmy do seminarium. Serdecznie przywitaliśmy naszych braci z roku pierwszego, 7 z archidiecezji częstochowskiej i 3 z diecezji sosnowieckiej. Teraz przed nami czas rekolekcji poprzedzających rozpoczęcie roku akademickiego.

 

Następnego dnia po przyjeździe przystąpiliśmy do generalnego sprzątania naszego „domu ziarna”. Wakacyjne remonty spowodowały, że mieliśmy teraz dużo pracy z miotłami i ścierkami w rękach. W sobotę z kolei, z licznym gronem kapłanów i gości, uczestniczyliśmy w Eucharystii sprawowanej w intencji abp. Wacława Depo, metropolity częstochowskiego, z racji święta jego patrona. Była to wielka modlitwa za pasterza naszej archidiecezji.

W sobotę wieczorem rozpoczynamy rekolekcje na dobry początek nowego roku formacyjnego. Potrwają one do 30 września. W tym świętym czasie prosimy o modlitwę w naszej intencji, abyśmy nawracali się i zmierzali przez to wytrwale do kapłaństwa.

 

wb